Повідомити новину

Поширити:
Весна у повному розпалі, але лише у календарному. А от в саду і на городі не дуже то й попрацюєш. Холодно, дме сильний вітер. Періодично пролітає мокрий сніг.
Як тільки буде можливість, відразу приступіть до розпушування грунту. Всі скопані грядки слід поборонувати граблями. Це допоможе зберегти вологу,захистить від утворення кірки, яку буде потім важко зруйнувати. У цей час проводяться перші підживлення азотними добривами. Закопують отруєні приманки для капустянки.
У саду
Займаються формуванням молодих насаджень, прибирають все зайве на старих, обрізають сухе гілля. Проводять щеплення.
Якщо ви помітили на деревах рани, то їх потрібно зачистити до здорової деревини і змастити садовим варом.
Приберіть всі рослинні залишки, очистіть стовбури від відстаючих шматочків кори.
Землю в пристовбурних кругах треба розпушити граблями, це якщо ви її перекопували з осені. Якщо цього не робили, то розпушити зараз.
Зверніть увагу, який приріст був у минулому році. Якщо менше 15 см, то проведіть підгодівлю сечовиною. Добрива беріть 3 сірникових коробки на 2 кв.м. Розкидати по периметру крони з наступним загортанням граблями. Після цього полийте, так добриво швидше потрапить до коріння.
На дерева прив’язують ловчі пояси для захисту від шкідників. Для захисту від мурах їх обмазують липкими складами.
Багато шкоди приносить квіткоїд, яблунева плодожерка, мідяниця. Можна проводити обприскування пижмою, полином.  Хімічні розчини використовуйте при великій кількості шкідників.Готують купи для задимлення саду в період нічних заморозків.
На городі
Можна викопати бульби топінамбура. Відразу відбирати івисаджувати на грядки, а частину вжити в їжу.
На початку місяця сіють  цибулю, мелісу,  капусту. Ближче до середини квітня у відкритий грунт висівається кріп, горох, морква, редька, редиска, пастернак, селера, петрушка, салат, шпинат та інші холодостійкі культури. Редиску висівають кожні 10 днів. Так ви будете отримувати постійно цей овоч до столу в молодому вигляді.
Якщо ви будете проводити посів пророщеним насінням, то не забудьте, що це необхідно робити тільки у вологий грунт. У сухій землі насіння відразу загине. Тому якщо у вас немає можливості полити, то проведіть посів знезараженим, обробленим стимуляторами насінням. Але не пророслими.
Якщо ви не впевнені що буде тепло або очікується похолодання з дощем, то краще також сіяти не пророслим насінням, або накрити потім грядку плівкою. Іноді проросле насіння при тривалому похолоданні та підвищеній вологості просто вигниває.
Картоплю виносять з підвалів, обробляють і пророщують.
Яровий часник висадити можна раніше. За рахунок накопиченої вологи він швидко піде в ріст. На 10 кв.м витрачається близько 600 г.
А ось огірки, патисони, кабачки, кукурудзу, помідори сіють тільки в теплиці з обігрівом. У другій половині  квітня можна їх посіяти в розігріті теплі грядки під плівкою. Тепла буде достатньо, щоб перенести нічні похолодання. Ще між рядами рослин можна покласти пластикові пляшки з водою. Вони нагріються за день, а вночі віддаватимуть тепло.
У другій половині квітня повним ходом йде висадка у відкритий грунт розсади ранньої та цвітної капусти.
При вирощуванні розсади не забувайте, що якщо вона постійно знаходиться в теплі, то може “розпеститися”. Загартовуйте її. Підживлення робіть  мінеральним добривом 20 г на 10 л води.
Підзимові посіви слід підгодувати аміачною селітрою з розрахунку 15 г на 1 кв.м. Його розкидають   грунтом, злегка розрівнюють граблями і мульчують перегноєм або торфом.
В ягіднику
До розпускання бруньок проводять обливання кущів смородини та агрусу. У полуниці та суниці починає активно наростати листя. Видаліть все що сухе, залишки вусів. Розпушіть грунт, коріння почнуть добре дихати. Адже часто земля забивається дощами. Враховуйте, що коріння суниці та полуниці знаходяться близько до поверхні грунту, не пошкодьте їх. Внесіть добрива та грунт замульчуйте.
Уважно огляньте кущі агрусу та смородини. Бруньки, які відрізняються від інших за зовнішнім виглядом, збільшені, круглі видаліть. У них оселився кліщ. Якщо ви бачите, що таких на одному пагоні багато, то вирізуйте його повністю.
Малину очищають від укривних матеріалів, підв’язують до шпалери, обрізають засохлі, пошкоджені, зайві пагони. Це краще робити раніше, при більш пізній підв’язці часто пошкоджуються бруньки та молоді паростки. Зазвичай кінці пагонів підрізають на 10-15 см.
У малини зараз добре видно як що є стеблова галиця. На пагонах будуть помітні здуття з тріщинами, частіше ближче до землі. Видаляйте їх повністю і спалюйте. Адже в середині цього здуття зимують личинки.
Малину розмножують кореневою порослю. І зараз саме час це зробити. Обережно викопується (краще вилами) однорічний пагін, що виріс з кореневої порослі. Намагайтеся зберегти корінь неушкодженим. Посадку необхідно проводити якомога раніше, а при можливості навіть краще восени. Запізнення призведе до поганої приживлюваності малини. Зрізується наземна частина при посадці.
Ягідні культури висаджують під час набрякання бруньок.
Висаджуються ягідні чагарники, суниці і полуниці. Якщо над грядкою з суницею натягнути плівку, то можна отримати врожай вітамінної продукції на два тижні раніше звичайних термінів.
У квітні висаджують здерев’янілі живці смородини. Так само пригинаються для розмноження відводками пагони аґрусу, смородини та інших кущових рослин, які розмножують в такий спосіб.
У квітнику
Висіваються багато квітів, які можуть переносити тимчасові похолодання (календулу, астри, чорнобривці, однорічну хризантему, целозию та інші). У другій половині місяця – резеду, левкой, декоративний соняшник,  запашний горошок. Під плівку сіють більш теплолюбні рослини.
Проводять обрізку троянд після відтаювання грунту.
Пересаджують в’юнкі рослини у другій половині квітня.
Звільнюють від укриття багаторічні квіти, спушують міжряддя, проводять підгодівлю. Так само роблять з підзимовими посівами.
Цибулинні квіти підгодовують азотними добривами.
Так само в цей період ділять багаторічні квіти та висаджують їх на постійне місце.Садять троянди та декоративні чагарники.
У винограднику
Можна посадити виноград. Але захищайте лозу від пізніх заморозків.
Видаліть поверхневі корені у підщеп. Необхідно перекопати міжряддя. Спушити ряди, внести добрива.
Висаджуються живці винограду. Розмножують виноград і відводками. До землі пригинають торішній пагін і закопують його частину в канавку, попередньо прикріпивши скобою.
За необхідності проводять обприскування. На початку розпускання бруньок потрібно обприскувати проти листової філоксери. А проти павутинного кліща – акарицидами.
Підв’язують пагони до шпалери.

Теги: господар