Повідомити новину

Magnifying glass over virus bacterium, disease epidemic concept, modern biotechnology science background
Поширити:

Минуло більше року з тих пір, як в Україну прийшов “ковід”. Увесь цей час я розповідала вам, дорогі читачі, про останні актуальні новини щодо поширення коронавірусної інфекції в області, моніторила статистику тощо. Просила вас, застерігала бути обачними, розповідала про страшні наслідки хвороби. Проте і я не вбереглася. Тож тепер на власному досвіді можу сказати: COVID-19 – це більш, ніж небезпечна хвороба.
Що я відчувала у кризові дні? Повну апатію, а ще – страшенний біль у м’язах. Повірте, на фоні всіх нестерпних симптомів, втрата нюху і смаку є найменш надокучливими. Знайомі, які перехворіли “ковідом”, розповідали мені про неймовірну втому, що відчували під час хвороби, і тривалий час після неї. Я співчувала, кивала головою. Та й уявити не могла, на скільки ця втома сильна. Важко підняти голову, не кажу вже про те, щоб піднятися з ліжка. На щастя, обійшлося без пневмонії, однак “ковід” добряче зіпсував мій як фізичний, так і моральний стан. Ось такі справи…
Тепер щодо останніх новин. В області ситуація з поширенням інфекції залишається дуже напруженою. До прикладу, в Тернополі заповненість “ковідних” ліжкомість становить близько 70%, більшість хворих у важкому стані, чимало з них підключені до апаратів ШВЛ.
Епідеміологи кажуть, що “ковід” помолодшав. Тепер він вражає молодь та дітей. До того ж, мало хто переносить хворобу у легкій формі або ж безсимтомно. У багатьох за лічені дні розвивається пневмонія, і люди потребують кисневої підтримки.
Відтак, не чекаючи, поки область переведуть у “червону” зону, запровадили низку карантинних обмежень. Зокрема, як повідомила головна освітянка Тернопільщини Ольга Хома, з 29 березня заклади загальної середньої освіти переходять на дистанційну форму навчання для учнів 5-11 класів. Учні 1-4 класів навчатимуться у звичному режимі.
“Проте Товстенська громада перейшла на дистанційне навчання як у закладах середньої, так і початкової освіти. Рішення щодо переходу на дистанційну форму навчання приймають місцеві комісії ТЕБ НС та педагогічні ради кожного навчального закладу», – наголосила начальниця управління освіти і науки Тернопільської ОДА.
Окрім того, як повідомляють в управлінні освіти і науки Тернопільської міської ради, учням молодших класів не обов’язково бути на уроках в школі. Якщо батьки вважають, що це небезпечно для здоров’я дітей і мають можливість доглянути дитину вдома, то їм потрібно написати заяву на ім’я директора школи.
“Керівники закладів позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти також мають забезпечити організацію освітнього процесу у режимі онлайн.
Водночас забороняється проведення масових заходів (освітніх, наукових, свят, вистав тощо) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів. Діяльність закладів дошкільної освіти здійснюватиметься у звичайному режимі”, – додала пані Хома.
У Тернополі під час засідання штабу для боротьби з коронавірусною інфекцією ухвалили рішення обмежити роботу закладів громадського харчування та зобов’язали зачиняти двері для відвідувачів не пізніше 22 год. Окрім того, прийняли правила і для таксистів, зокрема перевезення пасажирів в таксі здійснювати в засобах індивідуального захисту та у кількості не більше трьох пасажирів або в межах однієї сім’ї з дітьми в легкових автомобілях. У медичних масках мають бути як водій, так і пасажири.
На Тернопільщині шалених обертів набирають також грип та ГРВІ. «Загальна захворюваність на грип та ГРВІ за останні 7 днів становила 602,5 випадків на 100 тисяч населення, що вдвічі перевищує рівень епідемічного порогу та відповідає високому рівню інтенсивності епідемічного процесу», – повідомили в Тернопільському обласному лабораторному центрі.
До слова, за останній тиждень (22.03. – 28.03.) кількість хворих зросла, порівняно з попереднім періодом, на 0,8% (6269 випадків проти 6188). Питома вага дітей до 18 років серед хворих становить 30,5% (1903 осіб).
Госпіталізовано за звітний тиждень 439 осіб, із них – 33 дитини (7,5%). Кількість госпіталізованих зросла на 4,0%.
Тепер щодо статистики поширення коронавірусної інфекції на Тернопільщині. Поряд із великою кількістю хворих було надзвичайно багато людей, котрі померли через ускладнення. Приміром, 28 і 29 березня реєстрували по 9 летальних випадків. Серед померлих було чимало людей молодого віку – 40, 50 років. Станом за 30 березня кількість хворих пішла на спад, в області підтвердили 281 новий випадок “ковіду”. Також повідомили про три летальні випадки – не вдалося побороти недугу трьом тернополянам (жінка 66 років, жінка 67 років, чоловік 83 роки).
Бережіть себе і будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ