Повідомити новину

Поширити:

Мертва ящірка «допомогла» викрасти гроші
Зняття поробів для однієї із родини, яка проживає в Кременецькому районі, обернулося втратою 20 тисяч гривень. Оперативно розкрити злочин та вийти на слід зловмисниць вдалося співробітникам районного відділу поліції.
Повідомлення про шахрайство надійшло до  кременецьких поліцейських від жительки одного із сіл. Дві невідомі жінки, зайшовши до її помешкання, шляхом обману заволоділи грошима.
На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. Потерпілі – подружжя пенсіонерів та їхня донька. Вранці до них на подвір’я прийшли дві жінки під приводом купити горіхи та квасолю. Чоловік у цей час порався по господарству, тож незнайомки спілкувалися з господинею. Почали лякати, що на її родину накладено страшні прокляття. І, аби їх позбутися, запропонували виконати ритуал.
У цей час вдома перебувала і донька пенсіонерів. Вона разом з матір’ю повірили незнайомкам та погодилися на зняття прокляття. Зловмисниці напросилися до будинку. Вони розіграли цілий спектакль із викачуванням яйцями та мертвою ящіркою. А потім винесли «вердикт» – усе зло в грошах. Донька пенсіонерів принесла кошти. Пройдисвітки «почаклували» над ними і заховали під матрац.
Господаря, який згодом прийшов, одна зі зловмисниць відправила принести землю та до хати не пускала, відволікаючи розмовами. Після завершення ритуалу лиходійки пішли з будинку, а господині кинулися до грошей і не дорахувалися 20 тисяч гривень.
Поліцейські з’ясували, що зловмисниці пересувались на автомобілі синього кольору марки «ВАЗ-2103». В ході розшукових заходів  встановили  їх місцезнаходження.
Причетними до шахрайства виявилися двоє жительок Сумської області. Їх доправили до районного відділу поліції для документування.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження. Дії зловмисниць слідчі кваліфікують  за частиною 2 статті 190 ККУ – шахрайство.
Поліцейські перевіряють сумчанок на причетність до вчинення аналогічних злочинів й просять зголоситися тих, хто потерпів від їхньої протиправної діяльності. Контактні тел.: 067-208-02-23, 102.
Весна кличе господарів на двір, а злодії тим часом – у хату
Жертвою злодіїв став пенсіонер з Тернополя. Допоки чоловік порався по господарству, в його незачиненому будинку побували злодії. В результаті зі сховку зникло 11 500 гривень.
Повідомлення про крадіжку надійшло до Тернопільського районного управління поліції у неділю від 88-річного пенсіонера. З його будинку невідомі викрали гроші.
Виїхавши на місце події, поліцейські встановили, що  потерпілий проживає у приватному секторі. Пенсіонер вранці порався біля хати, не замкнувши вхідних дверей будинку.  Згодом помітив біля свого подвір’я двох незнайомих молодиків. Останні сказали, що купують металобрухт, і поспішили геть.
Зайшовши до будинку, господар виявив зникнення своїх заощаджень.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження. Поліцейські проводять оперативно-розшукові заходи щодо розкриття злочину та вкотре застерігають людей пильнувати за своїм майном. Зачиняйте вхідні двері, навіть, коли пораєтеся по господарству, та не залишайте ключі від домівок у легкодоступних місцях – під килимком, на підвіконні.
Про незнайомців, які завітали до вашого населеного пункту та пропонують будь-які послуги, товар, варто негайно повідомити поліцейським, дільничному офіцеру чи сільському голові. Працівники поліції виїдуть на місце події та перевірять інформацію.
Телефони «червоніють» від шахрайських викрутасів, а люди … вірять
У 55-річної жительки Тернопільського району після спілкування з телефонним незнайомцем, який відрекомендувався працівником банку, з платіжної картки зникло 43 тисячі гривень. Він запропонував їй зменшити відсоток за кредитом.
Потерпіла повірила «доброму банкіру» та виконала усі його вказівки.
Як встановили поліцейські, жінка повідомила зловмиснику усю конфіденційну інформацію, у тому числі код з смс-повідомлення, яке надійшло їй на телефон. Після цього, перевіривши стан рахунку, виявила, що з картки зникли усі гроші – 43 тисячі  гривень.
Жителям області поліцейські радять виявляти пильність при спілкуванні з телефонними незнайомцями. Будь-які операції, пов’язані з банківськими картками, варто здійснювати безпосередньо у фінансовій установі.
Не розголошуйте реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку. Тримайте у секреті три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів; паролі в інтернет-банкінг; кодове слово банку.
Підключіть смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою. Встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою, радять у відділі зв’язків з громадськістю ГУ НП в області.
Поширеним нині є ще й таке шахрайство.
У мережі Інтернет активно пропонують миттєві онлайн-кредити. Кошти можна отримати, навіть не виходячи з дому, достатньо зайти на сайт. Від традиційних банківських кредитів вони відрізняються тим, що при оформленні вимагають мінімум інформації та документів. Однак серед кредиторів багато шахраїв.
Не отримала грошей та ще й втратила свої жителька обласного центру. Жінка хотіла оформити миттєвий кредит, натомість допомогла заробити черговому аферисту. Незнайомець телефоном запевнив її, що перед оформленням документації слід оплатити страхову комісію. Потерпіла, не задумуючись, перерахувала 700 гривень на невідомий рахунок (зловмисник хотів більше, однак жінка відмовила). Звісно, ніяких грошей вона не отримала. Про подію розповіла працівникам поліції.
У поліції закликають: припиніть перераховувати власні кошти невідомим на банківські рахунки, мобільні телефони, тощо. Не розголошуйте конфіденційні дані карток! Якщо до вас телефонують з проханням надати будь-які дані банківського рахунку, просять перерахувати кошти, задля власної безпеки – кладіть слухавку і перевірте інформацію самостійно!