Зустріч з журналістами та громадськими діячами відбулася у Вишнівецькому замку, що на Збаражчині. Голова обласної державної адміністрації Володимир Труш наголосив, що цей рік був важким не лише для області, а й загалом для України і світу. Нагадаю, Володимир Любомирович Труш призначений головою Тернопільської ОДА 19 березня 2020-го.
«Цей рік був сповнений викликів і випробувань. І один із них – пандемія COVID-19. Так, ми підсилили роботу лабораторного центру, який на сьогодні є найпотужнішим в Західному регіоні. Закупили обладнання, підготували приміщення нового корпусу. Це зробили в надзвичайно короткі терміни. Завдяки чому установа може проводити понад дві тисячі досліджень на добу», – зазначив очільник області.
Нові відділення відкриті в обласному фтизіапульмонологічному центрі, де сьогодні надають допомогу найважчим пацієнтам. Новий корпус для пацієнтів з COVID-19 на 105 ліжок відкрито в університетській лікарні. За кошти спонсорів було проведено ремонтні роботи, за бюджетні – закуплено усе необхідне обладнання.
«В області підготовлено 1951 ліжок для надання допомоги хворим на COVID-19. 90% ліжкового фонду забезпечено киснем. У закладах охорони здоров’я встановлено кисневі станції. Оновлено обладнання в опорних лікарнях на суму 42 млн грн. Закуплено УЗД-апарати, рентген-апарати та бочки для збереження кисню. Триває модернізація шести приймальних відділень – трьох у Тернополі, по одному у Кременці, Чорткові та Бережанах. Усі відділення будуть адаптовані до найновіших стандартів надання допомоги», – наголосив Володимир Труш.
У лютому в області розпочалася вакцинація проти COVID-19. Тернопільщина показує доволі хороші результати і перебуває у трійці літерів за цим показником. Уже отримано вакцину для 8 тисяч осіб.
2020-й став і роком ремонту доріг. В області відремонтували ділянки, що потребували ремонту 20-30 років.
«В області капітально відремонтовано 162 км доріг державного значення. Це рекордний показник за останні десять років.
Дорога «М-19» перетинає область з півночі на південь. Роботи тривали на кількох ділянках. Думаю, усі присутні вже бачили результат. Це кардинально інша дорожня артерія краю», – констатував голова ОДА.
Два інших об’єкти – траса «Тернопіль-Броди» та дорога «Р-43» у Ланівцях. Окрім дорожнього полотна, відремонтовано 5 км тротуарів, зроблено нову розмітку, встановлено 126 ліхтарів. Тепер жителі області зможуть швидко та безпечно дістатись з Лановеччини до Хмельниччини та Києва.
Упродовж року в області створено нові місця у садочках для понад пів тисячі дітей. Так, у рамках програми «Велике будівництво» відкрили новий садок на 120 місць у селі Біла Тернопільського району. Дітям у ньому комфортно та цікаво, вихователі та батьки дітей задоволені.
Добудовано 3 садочки у Козівському, Теребовлянському та Монастириському районах. Один об’єкт став перехідним. Це – навчально-вихований комплекс у Підгородньому, але цей проект розрахований і на 2021 рік, тому що там відбувається зведення закладу «з нуля» і реалізувати проект за рік дуже складно.
З січня 2021 року змінилися підходи до організації харчування у школах. За словами Володимира Труша, вдалося оновити обладнання харчоблоків шкіл на суму 13 млн грн.
Для забезпечення підвезення дітей до навчальних закладів школам області передано 12 шкільних автобусів. Капітальні ремонти в закладах освіти проведені на суму 70 млн грн.
Крім того, у рамках президентської програми в області капітально відремонтовано школу у Новому Селі (колишній Підволочиський район), Хоросткові (колишній Гусятинський район), Трибухівцях (колишній Бучацький район), у Лозовій Байковецької ОТГ.
У школах області оновлено кабінети природничих наук на суму 17 млн грн. У рамках програми «Нова українська школа» проведено робіт на суму 51 млн грн, у рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів» – на 20 млн грн.
«Нам вдалося звершити рік з показником виконання бюджету на рівні 99%,- наголосив Володимир Труш. – І це, попри всі форс-мажори, які виникали впродовж року».
За підсумками перших чотирьох місяців, прогнозувалося велике недовиконання. Однак після травня ситуація значно покращилася. Місцеві бюджети виконали показники на 98,2%, а обласний бюджет – на 99,3%.
Попри пандемію та усі наслідки, які вона спричинила в області впродовж року створено 8 тис. нових робочих місць. На 700 осіб збільшилась кількість зареєстрованих підприємців.
Тернопільщина активно долучилася до програми «5-7-9». З початку дії програми в області видано 299 кредитів на суму понад 860 млн грн.
Відкрито асфальтобетонний завод компанії ТОВ «Техно-Буд-Центр»; відкрито цех з виробництва гранульованого вапняку ПрАТ «Тернопільський кар’єр», відновлено роботу ТОВ «Бережанський цегельний завод «Керамік».
Можна пишатися стадіоном у смт Микулинці, спортивним майданчиком Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ №7, спортивним майданчиком Чортківського державного медичного коледжу, спортивним ядром у Кременці, мультифункціональним спортивним майданчиком для ігрових видів спорту у Чорткові.
«Цьогоріч ми маємо ще амбітніші плани та цілі. Але жоден проект не вдалося б реалізувати без команди. Без людей, яких ви сьогодні тут бачите, і людей, які зараз на своїх місцях працюють над втіленням нових завдань», – зазначив голова ОДА Володимир Труш.
Галина ВАНДЗЕЛЯК