Повідомити новину

Поширити:

Представники Тернопільського «Пласту» урочисто передали 16 грудня Вифлеємський вогонь миру голові обласної державної адміністрації Володимиру Трушу.
«13 грудня у Києві в онлайн форматі відбулася естафета передачі Вифлеємського вогню миру між усіма крайовими пластовими старшинами та пластовими групами. І тепер ми передаємо цей вогонь миру, як символ злагоди, порядку та відповідальності усіх ваших вчинків перед народом. Він – символ любові і миру, які Христос приніс на землю. Вогнем з Вифлеєму запалюють свічки вдома на Святу вечерю. Від сьогодні і до Різдва ми будемо нести цей вогонь в кожну школу, церкву, лікарню, військову частину. Ми хочемо нагадати про те, наскільки важливо робити добро, наскільки це просто і приємно», – зазначила в.о. директора Тернопільського обласного пластового вишкільного центру Оксана Шмайдей.

Володимир Труш подякував пластунам, що навіть у цей непростий час продовжують чудову традицію традицію. Голова привітав пластунів з прийдешнім святом Різдва і побажав, аби їхні спільноти в усьому світі зростали і розвивалися.
«Напередодні Різдва Христового члени Національної скаутської організації України «Пласт» передають Вифлеємський вогонь миру, який символізує злагоду та любов до ближнього. І сьогодні, долаючи всі перешкоди, усі закриті кордони під час карантинних обмежень, Вифлеємський вогонь прибув на Тернопільщину. Нехай він принесе затишок, мир і Боже благословення у всі наші родини», – зазначив голова обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.
Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості.