Повідомити новину

Поширити:

«Одягніть маску, побійтеся Бога», – слізно просила бабуся чоловіка у маршрутці. Той зиркнув на неї з-під лоба, огризнувся, але, почувши погрозу з боку водія, мовляв, висадить на наступній зупинці, одягнув трикляту маску. «Якби хоч ті ваші «намордники» допомагали! Ходите, як клоуни, і клоунів з телевізорів слухаєте. Не народ, а стадо», – продовжував сперечатися пасажир. Бабуся ж знизала плечима і промовила: «Я через цей «надуманий» вірус доньку втратила, чоловік важкохворий вдома лежить. Боюся, якщо і я заражуся, він зовсім самотнім без догляду залишиться».
Не знаю, чим закінчилася їхня розмова, бо вже вийшла на наступній зупинці. Але ось ця ситуація змусила задуматися. А й справді, таке стрімке поширення коронавірусної інфекції не тільки в області, а й в країні, здебільшого через отаких скептиків. Своїм «не вірю» вони прирікають не лише себе, а й оточуючих на великий ризик. Адже, як показує практика, коронавірус – наче російська рулетка: декому щастить перехворіти у легкій або ж середній формі, а дехто щодня підключений до апарату ШВЛ, бореться за життя, і не рідко програє в нерівному бою. І це, повірте, не лірика, це реалії сьогодення…
Тернопільщина цього тижня знову «прославилася» на всю країну. Адже серед усіх міст держави лише два – Тернопіль і Бережани опинилися у «червоній» карантинній зоні.
Як повідомили в управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОДА, наразі в області немає жодного району, який би належав до «жовтої» та «зеленої» зони.
«Помаранчевий» рівень епіднебезпеки встановили: у містах Кременець, Чортків та у Бережанському, Борщівському, Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому, Збаразькому, Зборівському, Козівському, Кременецькому, Лановецькому, Монастириському, Підволочиському, Підгаєцькому, Теребовлянському, Тернопільському, Чортківському, Шумському районах.
«Червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється у разі перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 на 100 тисяч осіб за 14 днів більш ніж у п’ять разів. У Бережанах цей показник перевищує норму і становить 6,6, а в Тернополі – 5,6. Ці показники надто суттєві. Ми бачимо, що пандемія набула великого розмаху і швидких темпів приросту. Враховуючи ситуацію, ми запроваджуємо обмежувальні заходи», – додала головна санітарна  лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук.
Як наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Гайдук, місцеві комісії не можуть послаблювати рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а можуть лише посилювати.
Новий розподіл почав діяти з 28 вересня 2020 року. Такі епідемічні рівні встановлюють на 14 днів.
Нагадаємо, що у «червоній» зоні забороняється: посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення (висадка можлива); приймання відвідувачів у закладах культури, кінотеатрах, ресторанах, кафе, торговельно-розважальних центрах, спортивних залах, фітнес-центрах, закладах торговельного і побутового обслуговування; відвідування установ і закладів, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім тих, які надають екстрені соціальні послуги, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.
Доброю новиною для школярів, надто тих, хто мешкає  і відвідує навчальні заклади у «червоній» зоні, стало те, що їм дозволили ходити до школи у звичному режимі. Адже напередодні уряд схвалив зміни до постанови про карантинні заходи. Документ, зокрема, передбачає, що рішення про заборону роботи освітніх закладів на територіях з “червоним” рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 будуть приймати лише спільно Державна та регіональна комісії з питань ТЕБ та НС.
У адміністративних одиницях з “помаранчевим”, “жовтим” та “зеленим” рівнями забороняється робота шкіл у разі, якщо на самоізоляцію через контакт із пацієнтом з підтвердженим COVID-19 відправлено більше ніж 50 відсотків класів.
До слова, ми поцікавилися у начальниці управління освіти Тернопільської ОДА Ольги Хоми, скільки шкіл в області  перебувають на дистанційному навчанні. У відповідь почули, що всі навчальні заклади нашого краю працюють у штатному режимі. Окрім одного – школи у Новому Селі. Однак там учні змушені навчатися онлайн через поширення коронавірусної  інфекції серед учителів.
Щодо статистики, в області за 29 вересня підтвердили 163 нових випадки COVID-19 та чотири летальні. Найбільше хворих у м. Тернопіль (56 осіб), Тернопільському (17 осіб), Гусятинському, Збаразькому, Кременецькому, Шумському районах (по 11 осіб).
Станом на 29 вересня в області за результатами досліджень методом ПЛР діагноз лабораторно підтверджено у 13297 випадках. А це – у 12286 дорослих та 1011 дітей. Зі 13297 осіб, у яких виявлено COVID-19 станом на сьогодні, – 7427 осіб одужали, 5707 осіб хворіють.
Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ