В урочищі Вовчак, що на Волині, тривають зйомки фільму «Шлях поколінь», який розкриє історію життя зв’язкової УПА Ганни Абрамчук із позивним «Зелена». Автором та ініціатором створення кінострічки є доброволець, військовий журналіст, кореспондент газети «Свобода», уродженець Підгаєччини Михайло Ухман.
За словами Михайла Ухмана, ідея фільму у нього виникла два роки тому, коли він відвідав Волинь.
«Ідея знімати фільми про воїнів УПА мені спала на думку два роки тому, коли я відвідав Ганну Абрамчук (Зелена), зв’язкову полковника УПА, уродженця Збаража Клима Савура (Дмитра Клячківського). Подруга «Гива», таке в неї псевдо, має 93 роки і вона досі чітко пам’ятає, як виконувала небезпечні завдання для наших повстанців. Коли Сергій Приходько познайомив мене з нею, я зрозумів, що ми втрачаємо дорогоцінну історію, яку ніхто не документує. Тому потрібно змінювати ситуацію», – розповідає Михайло Ухман.
Пошук спонсорів не дав результату, проте Михайло не полишав надії екранізувати історію волинянки-зв’язкової УПА.
«Знімати кіно насправді дуже важко, неймовірно важко, особливо, якщо ти продюсер, організатор, чи як там ще називають тих, хто хоче щось зробити на ниві кінематографу. Перед тим у мене була зустріч із режисером Володимиром Тихим та сім’єю Марко і Уляною Супрун. Кілька довгих розмов з Олегом Сенцовим. Надзвичайно плідна зустріч із Михайлом Іллєнком. Такі зустрічі тільки підтвердили моє побоювання та крок був зроблений, рубікон перейдено», – зазначив Михайло Ухман.
Після довготривалих підготовок, пошуків спонсорів, костюмів, реквізитів, затвердження акторського складу – розпочалися зйомки фільму.
«Наші зйомки відбувалися в урочищі Вовчак, що на Волині, там колись зароджувалася армія УПА. Ми знімали вдень, вночі, нас шматував вітер, палило сонце, мочив дощ. В наших героїв тепер болить горло, простуда, але це – ціна жертви», – додає Михайло Ухман.
Надалі знімальна група поїде працювати над стрічкою «Шлях поколінь» на схід, у зону бойових дій.