Лохину використовують, як панацею від багатьох хвороб. Вона — неодмінний атрибут здорового харчування і ягідних дієт. Її додають у каші і йогурти, смузі і коктейлі, використовують у випічці. Але чим корисна лохина і кому протипоказана?
Ефективна при лікуванні цукрового діабету. Пацієнти, які страждають на цю хворобу, часто мають проблеми з артеріальною гіпертензією. Адже висока концентрація цукру в крові пошкоджує судини зсередини. Порушується їх робота, тонус. А антоціани підвищують еластичність судин, а також перешкоджають утворенню атеросклерозних бляшок. У ягоди низький глікемічний індекс — 36. Тому хворим на цукровий діабет лікарі рекомендують з’їдати в день близько 200-300 г. З таким раціоном артеріальний тиск через місяць може знизитися мінімум на 5 одиниць.
Покращує роботу серцево-судинної системи. Калій, вітамін С та інші антиоксиданти, які містяться в лохині, зміцнюють стінки судин, запобігають розвитку аритмії й ішемічної хвороби серця.
Сприяє травленню. Клітковина нормалізує мікрофлору кишечнику, виводить з організму холестерин, токсини і канцерогени, підсилює вироблення жовчі. У складі міститься пектин — розчинний вид харчової клітковини, яка активізує перистальтику кишечнику.
Живить організм вологою. Велика кількість води у складі важлива для підтримання водного балансу. Від нього, у тому числі, залежать показники кров’яного тиску, а також хороший стан шкіри. У спеку жменя ягід цілком може замінити склянку води.
Уповільнює процеси старіння. Антиоксиданти покращують пам’ять і увагу, знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера та інсульту.
Зміцнює імунітет. Вітамін С, який містить в цих ягодах, – прекрасний засіб від авітамінозу.
Має сечогінний ефект. Калій прискорює виведення води, що сприяє зменшенню набряків, розвантаженню серця і нормалізації роботи нирок.
Сприяє зниженню ваги. У ній мало цукру. Крім того, вона довго зберігає відчуття ситості. Тому її рекомендують вводити в раціон під час дієти.
Покращує стан шкіри. Вітамін С, який сприяє виробленню колагену і еластину, називають вітаміном молодості. Він бореться з передчасним старінням, зморшками і в’ялістю шкіри.
Профілактика варикозу. І цьому також сприяє вітамін С, який підвищує еластичність судин і зміцнює їх.
Основні протипоказання
Попри те, що в лохині користі все-таки більше, підходить вона не всім. Рідко, але може спричинити алергію. Протипоказана при загостреннях хвороб шлунково-кишкового тракту (панкреатит, гастрит, виразка), порушеннях в роботі жовчовивідних шляхів.
Заборонено вживати тим, кому лікарі прописали судинорозширювальні препарати.
Не слід їсти ягоду вранці натщесерце (може спричинити подразнення слизової оболонки шлунка), а також перед сном.