Повідомити новину

Поширити:

Минулого тижня простори Інтернету сколихнула шокуюча новина – голова Тернопільської обласної адміністрації Володимир Труш підхопив коронавірусну інфекцію. Про це очільник обласні написав на власній сторінці у соцмережах. Пан Труш зізнався, що почувається не дуже добре, однак не впадає у відчай, бореться із недугою і закликає інших до боротьби.
«Друзі, щойно дослідження на COVID-19 показали у мене позитивний результат. Усі ці місяці органи державної влади наполегливо працювали. Бо область – це живий організм, який потребує постійного менеджменту. Ми продовжували оновлювати лікарні, готувати їх для надання допомоги хворим на коронавірус, готували заклади освіти до нового навчального року. І зараз усе це під загрозою. Коронавірус може знову паралізувати Тернопільщину, бо статистика сумна. 207 нових випадків за добу. Десятки важких хворих, які не можуть самостійно дихати. Це не просто цифри. Це людські життя. Разом з медиками, поліцією, рятувальниками ми були і залишаємося на передовій боротьби з коронавірусом. Я розумів, що постійно перебуваю у зоні ризику, але як очільник області не мав права не допомогти, не вислухати, не вирішити…
Наразі перебуваю на самоізоляції. Лікарі призначили курс медикаментозного лікування. Самопочуття – не найкраще. Вирішувати проблеми області надалі буду дистанційно. За час епідемії ми вже виробили цю навичку. Буду щодня інформувати вас про стан справ. Не втомлююсь повторювати, що ситуація із захворюваністю в області складна. Коронавірус – це не жарт, не метод політичного впливу чи надумана технологія. Тому наполегливо прошу кожного дотримуватися карантинних заходів. Бережіть себе і своїх рідних. Яким буде завтра, залежить від кожного з нас», – написав Володимир Труш.
Коли газета була вже готова до друку, стало відомо, що очільник області перебуває на стаціонарному лікуванні. Медики діагностували пневмонію.
Отож, як бачимо, ситуація із поширенням коронавірусної інфекції в області залишається доволі критичною. Минулого тижня під час засідання Держкомісії з питань ТЕБ та НС оновили списки карантинних зон в країні. З 24 серпня до «червоної» віднесли 14 адміністративно-територіальних одиниць. Зокрема, місто Коломию, Городенківський, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області, місто Самбір Львівської області, міста Дубно та Острог, Костопільський, Радивилівський та Рівненський район Рівненської області, місто Чернівці, Заставнівський та Кіцманський райони Чернівецької області, місто Біляївку Одеської області.
На щастя, Тернопільщина до «червоного» переліку не увійшла. Однак «помаранчевий» рівень встановлено в містах Тернопіль, Бережани, Чортків та у Бережанському, Тернопільському районах Тернопільської області.  «Жовтий» – у Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому, Збаразькому, Козівському, Лановецькому, Підволочиському, Теребовлянському та Чортківському районах Тернопільської області.
Принагідно нагадаємо про обмеження, які очікують на мешканців Тернопільщини в найближчі 14 днів:
В «жовтій» зоні (+ обмеження «зеленої») забороняється:

  • відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

У «помаранчевій» зоні (+ обмеження «жовтої»), забороняється:

  • діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
  • діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
  • планові госпіталізації в лікарнях;
  • Діяльність спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури;
  • відкриття нових змін в дитячих таборах;
  • обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

Однак епідеміологи області б’ють на сполох, кажучи, якщо жителі Тернопільщини не «візьмуться за голову», не припинять нехтувати протиепідемічними правилами, ми неодмінно опинимося в «червоній» зоні.
В обласному лабораторному центрі повідомляють про  щоденні антирекорди поширення COVID-19 в області, зростає кількість людей, котрі померли внаслідок ускладнень, спровокованих коронавірусною інфекцією, наповненість ліжкомісць у лікарнях так званої першої хвилі давно перетнула рубіж 50%…
До слова, вчора під час брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що Тернопільщина – в переліку «лідерів» щодо поширення коронавірусної інфекції.
За останню добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Чернівецькій області – 204, Івано-Франківській області – 179, Харківській області – 173, Тернопільській області – 158, Львівській області – 136, місті Київ – 130 та Одеській області – 112”, – зазначив він.
Отож, якщо говорити про цифри, то за попередню добу на Тернопільщині видужали 6 осіб, проведено 377 досліджень методом ПЛР. Та, на жаль, діагноз COVID-19 підтвердили у 158 жителів області.
Щодо географії поширення COVID-19: м. Тернопіль (48 осіб), Бережанський район (8 осіб), Борщівський район (5 осіб), Гусятинський район (15 осіб), Заліщицький район (12 осіб), Збаразький район (6 осіб), Зборівський район (1 особа), Козівський район (10 осіб), Лановецький район (3 особи), Монастириський район (1 особа), Підволочиський район (4 особи), Підгаєцький район (1 особа),  Теребовлянський район (7 осіб), Тернопільський район (2 особи), Чортківський район (30 осіб), Шумський район (1 особа).
Наразі на Тернопільщині готують шість лікарень, де зможуть надавати допомогу хворим на коронавірус. Це – медустанови у Зборівському, Підгаєцькому, Теребовлянському, Борщівському та Тернопільському районах.
Як повідомила заступниця начальника управління охорони здоров`я облдержадміністрації Лідія Чайковська, на сьогодні інтенсивний показник щодо захворюваності в області становить 474,8 випадків на 100 тисяч населення. В Україні – 280,3. Також зареєстровано чотири спалахи COVID-19 – в Чортківській філії ТОВ «СЕ Борднетце» (м.Чортків), КП «Тернопільводоканал», Петриківському обласному геріатричному пансіонаті, Теребовлянському психоневрологічному інтернаті.
Тож, направду, щоб нашу область знову не помістили в умови жорстокого тотального карантину – відмінили громадський транспорт, навчання у школах та вишах – нам варто бути більш обережними. Адже потрібно не мало, не багато, а лише щоразу мити руки, в людних місцях одягати захисні медичні маски. А ще краще – оминати громадські місця, сповна насолодитися останніми літніми днями, побувши наодинці з природою, побільше гуляти на свіжому повітрі та частіше усміхатися. Кажуть, це допомагає подолати не лише вірус, а й усі негаразди.
Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ