Повідомити новину

Поширити:

Цього тижня Тернопіль оговтався від потрясіння і протестного настрою через віднесення до «червоної» карантинної зони і перемістився у «жовту». Потяги знову зупиняються на залізничній станції. Інших обмежень ми й не відчули – через непокору міста, відмову виконувати урядову постанову, якою встановлено ці обмеження. Критики та недруги тернопільського мера закидали йому навіть федеративні зазіхання, мовляв, що буде з державою, якщо вслід за Тернополем не коритимуться «центру» й інші населені пункти. Втім слабка нормативна карантинна база, зокрема, ні Конституція, ні закони не дають повноважень уряду обмежувати права на час карантину у тому ж обсязі, як у разі запровадження воєнного стану, створює сприятливе тло для виникнення карантинних бунтів.
«Ставши «жовтим», обласний центр полегшено зітхнув. Але статистика не дає приводів до заспокоєння – одного дня в області виявляють до десятка заражень, а іншого – цифри знову стрімко ідуть угору. За останні кілька днів зафіксували три смерті від коронавірусу. Пішла у засвіти знана лікарка, кандидат медичних наук, 63-річна Анна Кабакова. Колеги, друзі стверджують: це була сповнена енергії, здорова людина. Померли від ускладнень ковіду 49-річний тернополянин та 36-річний житель Тернопільського району. Слід зауважити, що у нашій області показник смертності від коронавірусу становить 1,3, тоді як в Україні – 2,4.
Затьмарила більш-менш прийнятну статистику інформація ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» станом на вівторок. В області зафіксовано 50 (!) нових випадків коронавірусу. Додався ще один смертельний випадок – 11 серпня від ускладнень померла 72-річна жителька  с.Бедриківці Заліщицького району.
Географія поширення нових випадків: Тернопіль (12 осіб); Гусятинський район (1 особа, с. Глібів); Бережанський район (5 осіб: м. Бережани – 3, с. Нараїв – 2); Зборівський район (1 особа, с. Серетець); Монастириський район (1 особа, с. Лазарівка); Теребовлянський район (1 особа, с. Сущин); Тернопільський район (20 осіб: с. Петриків – 17, с. Дичків – 1, с. Буцнів – 1, с. Смиківці – 1); Чортківський район (4 особи, м. Чортків); Борщівський район (5 осіб: м. Борщів – 3, с. Гуштин – 1, с. Бурдяківці – 1).
Як бачимо, спалах зафіксовано у приміському до Тернополя селі Петриків – виявлено 17 нових інфікованих лише за один день. Масове зараження сталося у стінах Петриківського геріатричного інтернату. Тут проживають 160 людей та працюють 88 осіб. Захворювання виявлено у лікаря та у 23-х підопічних. Заклад закривають на два тижні на ізоляцію. Тестування триває. Працівники не покидатимуть стін пансіонату.
За добу 10 серпня в Україні зафіксували 1 158 нових випадків захворювання на COVID-19, 29 хворих померли, а 575 людей одужали. Лідирують у добовому прирості Львівщина та Одещина. Нагадаємо: найчорнішими днями з часу пандемії в Україні були 7 серпня, зафіксували пік смертності – за добу загинули 33 особи; 8 серпня зафіксовано  найбільший добовий приріст – 1489  нових випадків. Опісля на селекторній нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського прозвучало: якщо в Україні щодоби фіксуватимуть понад 2 тис. випадків коронавірусної інфекції, то кількість смертей від неї збільшиться до 40-50 щодня.
Фахівці закликають не нехтувати карантинними обмеженнями, зокрема носити маски не на бороді чи лише закриваючи рот, а щоб і ніс був закритий, бо саме ніс – ворота для коронавірусу. В Україні специфіка така: 80 відсотків інфікованих хворіють у легкій формі, 10 – з важким перебігом, решта 10 відсотків, на жаль, – з летальними наслідками.
Пандемія не стишується, змушує світ до нових кроків протидії. Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я  Тедрос Гебрейесус заявив, що в боротьбі з коронавірусом є проблиски надії, навіть незважаючи на те, що в світі налічується близько 20 млн випадків зараження, а кількість смертей наближається до 750 тис. Використання таких інструментів, як швидке виявлення перебігу хвороби, відстеження контактів, адекватний догляд за пацієнтами, фізичне дистанціювання, носіння масок і дотримання гігієни рук, дасть змогу розірвати ланцюг поширення небезпечного захворювання.
Ольга КУШНЕРИК