Повідомити новину

Поширити:

Протягом останніх восьми років 35 жителів Тернопільської області отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Про це повідомив начальник управління сім’ї та молоді облдержадміністрації  Ігор Чорний 30 липня під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.
«У І півріччі 2020 року до управління сім’ї та молоді облдержадміністрації звернулися двоє осіб, яким встановлено відповідний статус. Ці люди були піддані сексуальній експлуатації в Італію та ОАЄ», — повідомив Ігор Чорний.
Мінсоцполітики України у співпраці з суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, вже четвертий  рік поспіль проводить загальнонаціональну інформаційну кампанію. Цьогоріч інформаційні акції відбуваються по всій Україні. Серед основних локацій — залізничні вокзали та кінотеатри.
Під час просвітницьких акцій «Проти ДІЙ торгівлі людьми» розміщені інформаційні плакати, на екранах транслюють тематичні відеоролики. Активісти роздають листівки, буклети та спілкуються з людьми.
«30 липня у Києві діяла Всеукраїнська виставка «Очікування Vs Реальність», мета якої — підвищення рівня обізнаності наших громадян щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування. Це справжні історії реальних осіб, які стали жертвами торгівлі людьми. Згодом виставку експонуватимуть в інших містах України», — розповіла  голова Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми, координатор Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігранта Марина Пасєчник.
Довідково.
Починаючи з 2000 року, за допомогою до неурядових організацій звернулося понад 16 тис. українців, які постраждали від торгівлі людьми. Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в подібні ситуації потрапляють чоловіки.
Основними країнами, в яких експлуатують громадян України, залишаються Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ.
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.
Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми в Україні є Міністерство соціальної політики, яке взяло на себе обов’язки формування та реалізації державної політики у цій сфері. У Тернопільській області відповідальним структурним підрозділом за координацію діяльності у сфері протидії торгівлі людьми визначено управління сім’ї та молоді обласної державної адміністрації.
Рішенням сесії обласної ради від 30.11.2016 року № 419 “Про обласну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року” прийнято та затверджено програму. На виконання заходів обласної програми протидії торгівлі людьми у 2019 році  в обласному бюджеті передбачено 70 тис. гривень.
У 2020 році виявлено 165 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, з них Мінсоцполітики встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми 99 громадянам, у 2019 році виявлено 283 особи, встановлено статус – 185 громадянам. Протягом 2012–2020 років Міністерством було встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 983 громадянам. З них 345 — це жінки, 482 — чоловіки, 84 — діти (32 хлопчики та 51 дівчинка).
Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. Дохідність цієї індустрії в світі середньорічно перевищує 150 млрд дол США (за даними Міжнародної організації праці).
Починаючи з 2000 року за допомогою до неурядових організацій звернулось понад 16 тис українців, які постраждали від торгівлі людьми. Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки.
Проблема торгівлі людьми є глобальною й потребує комплексного підходу та злагоджених дій усіх причетних відомств до її вирішення.