Повідомити новину

Поширити:

Своєчасний догляд за лісовими культурами – це обов’язкова вимога у роботі лісівника. Адже від цього залежить приживлюваність і ріст лісових культур.
У державному підприємстві “Тернопільське лісове господарство” тривають догляди за лісовими культурами. Лісівники приділяють молодим насадженням пильну увагу та догляд,  дотримуючись суворих вимог за проведенням доглядів –  як ручних, так і механізованих.
Основна мета доглядів за лісовими культурами — створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід. Завдяки проведенню агротехнічних та лісівничих доглядів поліпшуються водний і тепловий режими, а також режими живлення й освітлення. 
Вирощування лісу не обмежується доглядом,  одного тільки просапування в культурах в перші два роки життя необхідно провести більше двох разів, а ще викошування міжрядь.  
Маленькому деревцю в перші роки потрібен особливий догляд, про що і дбають лісівники.
На сьогодні у лісгоспі вже проведено догляди за лісовими культурами на площі 124  га та зроблено доповнення – 61 га.
  Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі лісівників. Лише завдяки цьому можна виростити високопродуктивні насадження. Тому жодне лісництво не обходиться без лісокультурниць.
Всю клопітку  роботу у Коропецькому лісництві державного підприємства “Бучацьке лісове господарство” виконують жінки-трудівниці, а саме: Андрущак Наталія, Василик Ольга, Гов’як Ірина та Тимків Галина  усі вони добросовісно ставляться до роботи та якісно її виконують.
Їх робота полягає у постійній турботі про майбутній ліс. Спочатку вони проводять посів лісового насіння в розсадниках, потім проводять живцювання декоративних порід таких, як: туя, ялівець, модрини, ялини, самшит вічнозелений та багато інших порід. Догляд здійснюється вручну, ретельно доглядаючи протягом 3-4 років.
Також їхня робота полягає у тому, що вони висаджують сіянці у грунт під відкритим небом, а потім весь сезон проводять догляд за ними. Кілька разів виполюють, звільняючи від бур’янів, підливають їх, плекають, немов малих дітей. Тож у період його найактивнішого росту ці трудівниці вкладають максимум сил і знань.
Лісокультурниці завжди пам’ятають про те, що вони зароджують та тримають у свої руках майбутні високопродуктивні ліси.
      Андрій КОРБА