Повідомити новину

Поширити:

Отож, як ми й повідомляли у попередніх номерах, з введенням у дію карантинних пом’якшень, країна знову повертається до звичного ритму життя.
Відчинили ринки, магазини, салони краси. З понеділка відновили роботу дитячі садочки та фітнес-центри. Містами знову курсує громадський транспорт, і для того, щоб у ньому проїхатись не потрібно жодної довідки з місця роботи, лише захисна медична маска.
Здавалося б, усе в нормі. Та спостерігаючи за статистикою, яку щодня подає Тернопільський обласний лабораторний центр, стає чогось лячно. Адже кількість захворілих на коронавірусну інфекцію не те, що не зменшується, а подекуди й зростає.
Ми звернулися за коментарем до головного санітарного лікаря Тернопільщини Оксани Чайчук і запитали в чому вона вбачає таку кількість хворих та чи будуть прийматися якісь запобіжні дії.
“По-перше, хочу заспокоїти усіх і наголосити, що ця ситуація є прогнозованою. Адже жителі Тернопільщини вперше за тривалий час вийшли на вулиці, користуються громадським транспортом, закладами громадського харчування та торгівлі, тісніше спілкуються. Тому така ситуація. Але вона зовсім не є критичною.
Щодо зняття послаблень. Ми щотижня збираємо комісію з питань техногенної безпеки, моніторимо всі дані, аналізуємо ситуацію вислуховуємо думки кожного і тоді всі разом приймаємо те чи інше рішення. На разі причин, щоб зняти карантинні пом’якшення немає, не варто панікувати “, – заявила пані Чайчук.
Окрім того головна санлікарка області розповіла, що у двох районах Тернопільщини карантинних пом’якшень так і не вводили. Йдеться про Шумщину та Кременеччину. Хоча і там ситуацію по-трішки нормується.
“На момент проведення комісії у тих районах перевищували показники інцидентності. При нормі 12 хворих на 100 тисяч населення, у Кременецькому районі цей показник – 35,8, у Шумському значно менший – 12,1. Тож, щоб не допустити поширення коронавірусної інфекції на інші райони, в зазначених карантинних пом’якшень не вводили поки. Та є надія, що невдовзі все зміниться”, – додала пані Чайчук.
Щодо статистики, то станом на 2 червня в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 1180 випадках діагноз лабораторно підтверджений (1097 випадків – дорослі, 83 випадки – діти), з них 26 летальних. Видужала 921 особа. Підтвердили 4 нові випадки захворюваності, і всі у Тернополі.
Загалом в Україні ситуація виглядає так – підтверджено 24 340 випадків COVID-19, з них 10 078 одужали, 727 померло. 2 червня лабораторно підтверджено 328 випадків.
Усього в Україні 371 668 зразків досліджено методом ПЛР та 15 615 зразків — методом ІФА.
Загалом захворіли 1747 дітей та 4682 медики. На амбулаторному лікуванні 16 896 пацієнтів, з них 1460 дітей та 3805 медпрацівників. Усього потребували госпіталізації 7444 особи, з них 287 дітей та 877 медиків. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 286 особи, зокрема одна дитина та 26 медиків.
Із числа людей, які одужали, 2428 медпрацівників та 680 дітей.
Тож життя продовжується. Ситуація, як запевняють епідеміологи є прогнозованою і під контролем. А нам не залишається нічого іншого, як насолоджуватися літом, сподіватися на тепло та тримати дистанцію.
Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ