Повідомити новину

Поширити:

 
Восьмий за ліком чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги Тернопільщини відбувся на території парку Слави й міського стадіону обласного центру. Участь у ньому взяли 15 команд (лікарських і фельдшерських) з різних районів.
У першому конкурсі «Фатальна грушка», за легендою, 18-річний юнак викликав швидку до 8-річного брата: хлопчик їв грушку, аж раптом його вкусила оса. У хлопця набрякло й почервоніло обличчя, і він почав важко дихати. «Швидка» приїхала через 8 хвилин. Завданням було ліквідувати прояви гострої дихальної недостатності у пацієнта.
Друге випробування виявилося складнішим: два студенти медуніверситету, прогулюючись парком, знайшли постраждалого. Він лежав під деревом з ознаками важкого вогнепального поранення. Студенти наклали пов’язку з підручних матеріалів та викликали «швидку», яка приїхала через 7 хвилин. Завдання бригад полягало у проведенні кваліфікованих реанімаційних заходів.
Третє конкурсне завдання виконували на центральному міському стадіоні. 60-річний чоловік викликав «швидку» до 55-річного колеги, який через надмірне емоційне збудження на футбольному матчі відчув різкий головний біль та запаморочення. Завданням бригад було лікування гострого геморагічного інсульту.
І останній конкурс – «Умілі руки» – відбувся у спортивному комплексі ТДМУ. Завдання медиків полягало у виконанні лікарських, фельдшерських та водійських маніпуляцій.                                                                                                     Усі бригади, які брали участь у цих змаганнях, чудово впоралися з завданнями. А перше місце цілком заслужено здобула команда Тернопільського центру Е(Ш)МД (лікар – Анастасія  Мельник, фельдшер – Тарас Шостак і водій – Юрій Колісник). Друге місце виборола бригада зі Зборова (лікар – Галина Мандзюк, фельдшер – Оксана Даць та водій – Ігор Яркун). Третє місце дісталося команді з Шумська (фельдшери – Світлана Ткачук та Іванна Поліщук і водій – Микола Гук).  Команди-переможці були нагороджені грамотами, пам’ятними медалями, кубками та грошовими преміями.
Додамо, що всі конкурсні завдання були придумані й змодельовані викладачами і студентами кафедри невідкладної й екстреної медичної допомоги (головний організатор змагань – завідувач курсу екстреної медичної допомоги кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Роман Ляхович) та кафедри медицини катастроф і військової медицини Тернопільського медуніверситету.
Після конкурсів відбувся навчальний тренінг для бригад екстреної медичної допомоги спільно з працівниками поліції та службою МНС. Було змодельовано ситуацію ДТП: унаслідок зіткнення автівки та буса постраждало багато людей. Завдання усіх служб – злагоджено та професійно надати кваліфіковану медичну допомогу потерпілим. У цьому навчальному тренінгу були задіяні 4 бригади «швидкої допомоги», які разом зі своїми колегами з інших служб чудово впоралися з завданням.                                                                             Очільник обласного Центру Е(Ш)МД Михайло Джус наголосив, що такі спільні заняття заплановані й на майбутнє. Адже в умовах реальної воєнної загрози надзвичайно важливими є оперативні, скоординовані та злагоджені дії усіх служб екстреного реагування, які дають можливість ще раз відпрацювати порядок спільних дій та механізмів взаємодії.
А передувала практичним заняттям науково-практична конференція «Організація і надання екстреної (невідкладної) медичної допомоги», яка відбулася в обласному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Окрім Михайла Джура, у ній взяли участь директор департаменту управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук, проректор Тернопільського медуніверситету ім. І. Горбачевського Степан Запорожан, професор кафедри екстреної медичної допомоги ТДМУ Микола Швед, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ Арсен Гудима, завідувач Чернівецького центру невідкладної неврології Ганна Вакарчук та інші.
Світлана ІЛЬНИЦЬКА