Успішна реалізація реформи системи охорони здоров’я залежить від тісної співпраці профільного міністерства та органів місцевого самоврядування. Про це сказав віце-президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук на спільному засіданні комітетів Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості й пенсійного забезпечення та з питань охорони здоров’я. Метою проведення цього засідання було вивчення проблем, пов’язаних із запровадженням медичної реформи в Україні.
У заході взяли участь народні депутати, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, представники центральних органів виконавчої влади, Рахункової палати, Фонду соціального страхування, наукових установ, медичних закладів та геріатричних інтернатів, засобів масової інформації.
«Реформа системи охорони здоров’я є однією із пріоритетних. Розуміючи це, члени Асоціації постійно проводять роз’яснювальні заходи, під час яких разом із експертами розробляють найефективніші рішення. 14 травня відбулася Всеукраїнська фахова майстерня, результатом роботи якої є вироблення резолюції з конкретними рекомендаціями. Документ скерували до Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів та інших органів, залучених до процесу реформ», – сказав Віктор Овчарук.
Резолюцією рекомендовано збільшити субвенції із державного бюджету на кількість укладених декларацій між медичним закладом та громадянином, незалежно від факту проведення автономізації закладів, спроможних мереж, ЦПМСД. Забезпечити прозорий та публічний процес формування тарифів на послуги вторинної медичної допомоги, а також унормувати його найважливіші складові, наприклад, нормативи навантаження на медичних працівників. Скасувати дискримінаційну норму щодо диференційованого капітаційного тарифу для пацієнтів «червоного» та «зеленого» списків. Повернутись до системи державного працевлаштування лікарів, які отримали медичну освіту на бюджетній основі, або запровадити механізм компенсації втрат з бюджету на таку освіту, що дасть можливість громадам укладати угоди з випускниками ВМНЗ та ін.
«Сімейна медицина є надзвичайно важливою ланкою, особливо з огляду на те, що більшість населення проживає у сільській місцевості. Сьогодні вже напрацьовано багато, настав час впроваджувати зміни. А для цього необхідна ефективна співпраця Міністерства охорони здоров’я та органів місцевого самоврядування. Відтак для успішного просування медичної реформи потрібні спільні обговорення та оперативні вирішення проблемних питань», – додав голова обласної ради.