Повідомити новину

Поширити:

 
Увесь світ уболіває за долі українських політв’язнів. Режисер Олег Сенцов, котрий перебуває сьогодні у російській в’язниці, оголосив голодування. Він вимагає, щоб його і всіх політичних в’язнів, котрих незаконно утримують у тюрмах країни агресора, звільнили.  Саме з цієї надактуальної і дуже болючої теми розпочала прес-конференцію із регіональними ЗМІ дружина Президента України Марина Порошенко. Зустріч відбулася у Києві 14 червня.
«Люди доброї волі в різних країнах проводять акції на підтримку Сенцова, Кольченка, Балуха та інших. І навіть у диктаторській, авторитарній Росії є сміливці, які не бояться відкрито виступати на захист українців… Як це сталося недавно на «Кінотаврі» в Сочі.
Ми з болем у серці сприйняли новину, що 4 червня російська влада оголосила вирок ще одному українському заручнику. Журналіст «Укрінформу» Роман Сущенко отримав 12 років тюремного ув’язнення “суворого режиму” в Росії. Ми, українці, пам’ятаємо про кожного свого співвітчизника. І за кожного боротимемося», – заявила Марина Порошенко.
Вона наголосила, що Петро Олексійович під час кожної важливої зустрічі, переговорів з міжнародними партнерами порушує питання звільнення політичних бранців Кремля. Тож влада країни  робить упевнені, а головне – дієві, кроки щодо вирішення цього питання. Пані Марина зауважила, що найближчим часом ми побачимо конкретні результати.
На зустріч із дружиною Глави держави приїхали журналісти з усіх регіонів країни. Більшість із них цікавила тема запровадження і розвитку інклюзивної освіти в країні, створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів у регіонах.
«Останніми роками програма впровадження інклюзивної освіти у нашій країні займає важливе місце у моєму житті. Вона стала основою для реформи інклюзивної освіти в України і успішно просувається у всіх регіонах.
На сьогодні кількість учнів з особливими освітніми потребами збільшилася удвічі. Якщо у 2016 році таких дітей було 4 180, то нині їх – 8 170. Кількість шкіл, які перейшли на інклюзивну форму навчання, теж зросла з 1500 до 2 620.
За останні роки українські педагоги і міжнародні спеціалісти зауважують, що інклюзивна освіта має потужний прогрес. Варто сказати, що це стало можливим завдяки ухваленню закону про інклюзивну освіту.
Слід зазначити, що за сприяння Фонду Порошенка у країні вже працюють 120 медіатек і 60 ресурсних кімнат, які відвідують діти з особливими освітніми потребами», – повідомила Марина Порошенко.
Наступним важливим кроком, каже дружина Президента,  у реформуванні освіти в Україні став етап переходу з системи застарілих радянських ПМПК (психолого-медико-педагогічних комісій – ред.) до сучасних інклюзивно-ресурсних центрів, які працюватимуть за зовсім новими принципами. Також пані Марина наголосила, що до початку навчального року у кожній області, з якою підписано меморандум про співпрацю, мають запрацювати від 25 до 30 таких центрів.
Розповіла журналістам перша леді і про проект «Книга миру». В ній діти та родини зі всіх регіонів України залишають свої світлини і побажання. Ця книга побувала також у США, Туреччині, Португалії, Іспанії та Канаді.
Марина Порошенко закликала українців стати учасником проекту «Культурний фонд України». Заявки на участь у ньому приймають до 2-го липня. Для відбору найкращих уже сформовані наглядова та експертні ради.
Зоряна ДЕРКАЧ