Повідомити новину

Поширити:

Спортивна інфраструктура в Тернопільській області була закладена ще у 60-70 роках минулого століття, а тому на сьогоднішній день є вже морально застарілою. Саме тому одним із перспективних напрямків роботи керівництва області стане масштабна реконструкція та розбудова спортивної галузі в різних куточках краю. Про це розповів голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Також очільник області коротко прозвітував і про минулорічну роботу в цьому напрямку.
– Наша стратегія – максимально зібрати дітей, молодь; забрати їх від комп’ютерів і залучити до спорту. Більшість спортивних проектів, комплексів створювались та реалізовувались в 60-70-х роках. І зараз у нас із цим проблеми, – зауважив Степан Барна. – Сьогодні є сучасні вимоги часу, які ставлять нам питання щодо вдосконалення інфраструктури спорту. Ми впроваджуватимемо ту інфраструктуру, котра відповідає загальній лінії розвитку спортивної інфраструктури не лише України, а й світу. Вона повинна відповідати сучасним вимогам і готувати нову плеяду олімпійських чемпіонів та переможців, які прославлятимуть нашу область і нашу державу.
Як зазначив голова ТОДА, оновлення спортивної інфраструктури на Тернопіллі розпочалося ще у 2016 році. Одним із ключових напрямків роботи на той час стала реконструкція спортивних залів та стадіонів у школах області. Зокрема, було завершено спорудження плавального 25-ти метрового басейну у Козівській ЗОШ №2, відремонтовано спортивний зал ЗОШ у селі Ангелівка Тернопільського району, здійснено капітальний ремонт та перекриття спортзалу ЗОШ у селі Великі Луб’янки, реконструйовано дах спортзалу ЗОШ у селі Старий Вишнівець Збаразького району. Також відремонтований дах та утеплені стіни у Чортківській ДЮСШ, розпочаті роботи з реконструкції Козівської ДЮСШ та проведені ремонтні роботи на стадіоні «Колос» у місті Зборів.
Крім того, за рахунок коштів Теребовлянської ОТГ вдалося облаштувати систему поливу газону футбольного поля та збудувати два спортивні майданчики зі штучною травою у Теребовлі. Тим часом у Козовій, Підгайцях, Бережанах та Зборові облаштували міні-поля із штучним покриттям та встановили вуличні тренажери. А для Чортківської дитячої юнацько-спортивної школи на разі будують новий спортзал.
Що ж стосується інших проектів, які в процесі реалізації, особливу увагу керівництво області приділяє відкриттю футбольних міні-полів зі штучним покриттям.
– У листопаді 2016 року між Тернопільською ОДА та Федерацією футболу України було укладено меморандум про партнерство та співробітництво. Тернопільщина бере участь у державній програмі «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». На її реалізацію з державного бюджету у 2017 року було передбачено 270 мільйонів гривень. Область отримала кошти на будівництво 11 міні-футбольних полів на умовах співфінансування 50/50. Вартість одного такого поля складає 1,5 мільйона гривень. Вони мають з’явитись у смт. Велика Березовиця, с. Трибухівці, с. Ласківці, м. Тернопіль, с. Баворів, с. Товстолуг, с. Коцюбинці, м. Ланівці, м. Скалат, смт. Підволочиськ, м. Бучач, – розповів Степан Барна.
Окрім того, іншим масштабним проектом у спортивній сфері стане центр веслування – «Водна арена Тернопіль». Загалом на цей об’єкт вже виділено кошти з місцевого бюджету в розмірі 5-ти мільйонів гривень. В рамках співфінансування проект очікує ще майже 7-ми мільйонів гривень із державного бюджету. Варто зауважити, що в Україні є лише 2 подібних об’єкти, один з яких знаходиться в Дніпрі. Що ж стосується Тернопільської «водної арени», у 90-х роках вона на 80% вже була збудована, однак, через певні обставини, за 10 років цей спортивний комплекс «розтягли» до нуля.
За кошти Державного фонду регіонального розвитку, а також з місцевого бюджету реалізовується ще 4 проекти розвитку спортивної інфраструктури: спортзал Збаразької районної ДЮСШ, спортивна площадка Підволочиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, майданчик із встановленням штучного рулонного покриття у с. Великі Дедеркали Шумського району, реконструкція з добудовою Козівської ДЮСШ. Ще два проекти, які пройшли конкурсний відбір, подані на розгляд Мінрегіону України. Вони передбачають реконструкцію спортивного ядра Кременецької школи-інтернату та спортивних майданчиків з влаштуванням стадіону в НВК «Боричівська ЗОШ-сад І-ІІ ст. – дошкільний заклад», що на Теребовлянщині.
– Також за програмою секторальної підтримки сільського розвитку, яка реалізовується за кошти Євросоюзу, Тернопільщина виграла проект на будівництво мультифункціонального центру активних видів спорту у селі Великі Гаї. Міститиме він сучасний критий спортивний комплекс, футбольне поле зі штучною травою та два менших спортивних майданчики. Вартість робіт — понад 16 мільйонів гривень, з яких 12 мільйонів гривень – державні кошти, – поділився Степан Барна.
Вже до кінця 2018 року у Тернополі на місці колишнього стадіону «Текстерно», що на проспекті Злуки, розпочнеться будівництво багатофункціонального «Палацу Спорту», розрaховaного нa три тисячі глядaцьких місць. На масштабний спортивний об’єкт з державного бюджету виділено 27 мільйонів гривень.
Тетяна ВІТЕНЬКО