Повідомити новину

Поширити:

Тернопільщина має можливість співпраці з Міжнародним валютним фондом
За останні кілька років у зв’язку з реформами, які відбуваються в країні, зокрема реформою децентралізації та бюджетною децентралізацією, в область прийшли ресурси. Відтак, тепер ми маємо можливість інвестувати внутрішні капітали у систему охорони здоров’я. Про це зазначив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик під час зустрічі з представниками Міжнародного валютного фонду в Україні.
За останні кілька років у третинний рівень медицини області спрямували понад 100 млн грн. Завдяки цим коштам вдалося покращити матеріально-технічну базу обласних лікарень. Крім того, в області працюють над реалізацією реформи охорони здоров’я у сільській місцевості. Зміни, які відбудуться, дадуть змогу повністю змінити радянську систему медицини та оновити амбулаторії сучасним медичним обладнанням. Тернопільщина, нагадаємо, на реалізацію проекту сільської медицини отримала близько 180 млн грн.
«Частина цих коштів буде спрямована на будівництво 18-ти нових амбулаторій, на придбання автомобілів для сімейних лікарів та оновлення медичного обладнання. Тобто первинний рівень медицини буде виглядати якісно по-новому», – наголосив Юрій Юрик.
Крім того, він зазначив, що Тернопільщина – одна із областей, котра прийняла рішення про утворення госпітальних округів. Їх є чотири. Тобто, область підготувалася до реформування медицини грунтовно.
«Водночас, варто зауважити, що за останні три роки в області збільшився обсяг іноземних інвестицій. Зокрема, за 2017 рік в економіку надійшло 45 млн доларів прямих іноземних інвестицій. У нас відкриваються нові підприємства з іноземним капіталом, і це хороша ознака того, що ми рухаємося в правильному напрямку. А ваш візит розцінюємо як знаковий у частині співпраці з проектами Міжнародного валютного фонду та з міжнародною технічною допомогою», – додав Юрій Юрик.
Про те, що Тернопільщина має чим пишатися в галузі охорони здоров’я, зауважив голова обласної ради Віктор Овчарук. За його словами, охорона здоров’я і надання якісних медичних послуг є основним інструментом збереження здоров’я нації і відіграє важливу роль в економічному потенціалі як області, так і всієї України.
«Сьогодні про розвиток охорони здоров’я в області можна говорити багато. Ми посилено працюємо над реформою первинної ланки медицини. Сформували уже й вторинну ланку у вигляді госпітальних округів. Доклали максимум зусиль щодо розвитку третинної спеціалізованої медичної допомоги, яка перебуває у віданні обласної ради. Як показує досвід, забезпечення якісної медичної послуги має за собою ще й економічний ефект. Тому що у різних країнах світу медицина розглядається в контексті бізнесу, і якщо правильно його скерувати, можна мати вигоду як для людей, так і для розвитку охорони здоров’я. Тому будемо раді вашій допомозі, адже сьогодні технології йдуть вперед і всі ми повинні підлаштовуватися і професійно рости», – резюмував Віктор Овчарук.
У свою чергу постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман наголосив, що їм дуже приємно побувати на Тернопільщині й особисто ознайомитися зі станом справ області, а також поспілкуватися з молоддю і студентами, адже саме вони є рушійною силою розвитку різних галузей життєдіяльності. Представники Міжнародного валютного фонду в Україні поспілкуються зі студентами та викладачами Тернопільського національного економічного університету і керівництвом Чортківського району та державного медичного коледжу. Відвідають гості й Чортківську центральну районну комунальну лікарню, де ознайомляться з матеріально-технічною базою, умовами надання медичної допомоги та перспективою розвитку Чортківського госпітального округу.