Повідомити новину

Поширити:

Комфортні умови навчання – запорука якісної освіти. Саме тому ми вкладаємо кошти в облаштування класів та оновлення матеріально-технічної бази. На цьому акцентує голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Він також наголосив, що серед важливих реформ, які сьогодні впроваджують в країні, є також реформа освіти, метою якої є змінити радянські підходи до навчання та запровадити новітні освітні методи й принципи. «До реформування галузі освіти в області застосовуємо системний підхід, – зазначив очільника області. – Однією зі своєрідних «цеглинок», яка забезпечить виховання освіченої молоді та надання якісних знань, є Нова українська школа».
На Тернопільщині в рамках пілотного проекту «Нова українська школа» працюють уже чотири навчальні заклади. З 1 вересня програма пошириться на всі перші класи. На реалізацію цього проекту вже спрямовано 50 млн грн. З них 35 млн грн – кошти державного бюджету. «Це означає, що майже всі школи, де є перші класи і більше 10 учнів, будуть забезпечені відповідним обладнанням і методичним матеріалом, що дасть змогу стимулювати дітей до навчання», – поінформував Степан Барна.
Це не єдиний напрям, за яким реалізовуватимуть освітню реформу. У кожному районі, запевнив Степан Барна, планується створити інклюзивно-ресурсні центри. З державного бюджету на кожен центр інклюзії передбачено щонайменше 300 тисяч гривень.
Водночас голова ОДА подякував представникам районів, де виявили ініціативу щодо створення опорних шкіл. В області, нагадаємо, вже є 27 опорних навчальних закладів, які також отримують фінансування на створення лабораторій та оновлення матеріально-технічної бази.
З державного бюджету буде надходити фінансова підтримка розвитку професійно-технічної освіти.
«Щонайменше 30 млн грн буде вкладено в сучасні лабораторії та в обладнання. Держава дбає про належну підготовку дорожників, залізничників, садівників, тобто тих категорій робітничих спеціальностей, котрі сьогодні є затребувані на ринку праці у Тернопільській області зокрема та в Україні загалом», – зауважив Степан Барна.
Ще один важливий напрямок – придбання десяти нових шкільних автобусів. «Дякую органам місцевого самоврядування, котрі активно сприяють цьому на умовах співфінансування за формулою: 70% коштів з державного бюджету та 30% – з місцевого. Наша співпраця є ефективною. І за два останніх роки нам вдалося закупити понад 50 шкільних автобусів», – зазначив Степан Барна.