У конференц-залі Тернопільської університетської лікарні відбулася науково-практична конференція на тему «Проблеми професійного здоров’я, оцінки професійних ризиків, виявлення та попередження
професійних захворювань на підприємствах Тернопільської області».
На захід запросили заступників головних лікарів лікувально-профілактичних закладів області з поліклінічної роботи, голів комісій із проведення медичних оглядів, фахівців, відповідальних за організацію, проведення та оформлення результатів медичних оглядів працюючих у шкідливих та важких умовах праці (згідно з вимогами наказу МОЗ від 21 травня 2007р. №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій»).
Щодо державної політики України в сфері охорони та гігієни праці, спрямованої на створення безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам і професійних захворюванням, що базується на принципах, основними з яких є пріоритет життя і здоров’я працівників, повна відповідальність роботодавця за створення безпечних та належних умов праці, комплексне вирішення завдань із охорони та гігієни праці, соціальний захист працівників, повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також проведення за рахунок роботодавця трудових медичних оглядів доповіла начальник управління Держпраці
у Тернопільській області Н.О. Рус.
Про те, що медичні огляди працівників, особливо тих, які мають шкідливі та небезпечні умови праці, і це є вагомою частиною діяльності закладів охорони здоров’я області, яка направлена на оцінку показників стану здоров’я працівників, раннє виявлення та профілактику професійних і професійно зумовлених захворювань, своєчасне лікування хворих та їх оздоровлення, що відіграє важливу роль у збереженні трудового потенціалу підприємств, говорив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА В.Г. Богайчук.
Роль трудових медичних оглядів у реалізації сучасної концепції медицини праці щодо оцінки ризиків здоров’ю працюючих в умовах дії шкідливих і небезпечних виробничих факторів окреслив начальник відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Тернопільській області О.П. Бандура.
Про шкідливі виробничі чинники та проблемні питання медицини праці та профпатологічної служби в сучасних умовах розповів професор, завідувач кафедри загальної гігієни та екології Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського М.О. Кашуба; про причини, основи профілактики та порядок встановлення і підтвердження діагнозу професійного захворювання в умовах реалізації принципів медичної реформи – доцент кафедри внутрішньої медицини з професійними хворобами Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського Л.П. Боднар; про роль трудових медичних оглядів в системі управління охороною праці, попередженні та розслідуванні нещасних випадків та аварій на виробництві – начальник відділу нагляду в АПК, СКС на транспорті і зв’язку управління Держпраці
у Тернопільській області П.Є Гичка.
На науково-практичній конференції начальник управління дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області Ф.В. Бортняк поінформував присутніх про реалізацію прав застрахованих осіб на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг у випадку встановлення професійного захворювання. А заступник головного лікаря Тернопільської університетської лікарні з поліклінічної роботи І.Г. Синиця провела критичний аналіз оперативних інформацій закладів охорони здоров’я області за результатами медичних оглядів, згідно з вимогами наказу МОЗ від 21.05.2007р. №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».
Технічний інспектор праці Тернопільської обласної
ради профспілок М.М. Марчук вів мову про роль професійних спілок в оздоровленні умов праці, попередженні захворюваності працівників, розслідуванні випадків професійної патології.
На завершення науково-практичної конференції відбулося обговорення усіх доповідей та підведення підсумків.
Галина ВАНДЗЕЛЯК