Повідомити новину

Поширити:

З’ясувалося, це страшне запитання цікавить нині багатьох молодих людей.
Звичайна цікавість
А за нею стільки біди, проблем, сліз та безвиході!
Приводом для написання цієї статті стало нещодавнє повідомлення тернопільських патрульних. Вони довідалися про те, що у Тернополі, на вулиці Лемківській, підлітки вживають невідомі речовини, можливо, наркотичні.
Прибувши за вказаною адресою, інспектори патрульної поліції спочатку не виявили на місці осіб, але вирішили ретельно оглянути прилеглу територію і за кілька хвилин побачили трьох неповнолітніх віком від 14 до 16 років.  Підлітки не змогли пояснити, що це за речовини і звідки вони їх узяли.
На місце події інспектори патрульної поліції викликали батьків молодих людей, слідчо-оперативну групу. Триває розслідування.
За  статистикою, 25 відсотків української молоді вживали наркотики. А кількість молодих людей у віці 15-17 років, які пили алкогольні напої хоча б один раз, сягає 87%. Тому батькам та педагогам постійно треба бути пильними, пояснювати дітям та підліткам, які ще не мають сформованої стійкої психіки, не знайомі з життєвими негараздами, про проблеми, на які можуть наразити себе з юних літ.
Під час дослідження «Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотиків»,   проведене фахівцями  у 36 країнах Європи, зокрема й в Україні,  з’ясувалося, що перша спроба будь-яких алкогольних напоїв відбувається у віці 13 років або й раніше. Найбільш вживаними наркотиками залишаються марихуана й гашиш – 12% учнівської молоді вживали їх хоча б один раз. 3% опитаних мали досвід куріння наркотичних сумішей. Перша спроба вживання наркотиків відбулася для 2% респондентів у 13 років або раніше, а для 5% – до 15 років. Вражає, що 11% підлітків вважають, що можна легко дістати марихуану або гашиш (серед хлопців – 15%, серед дівчат – 8%).
Дослідження виявило, що основними місцями, де можна придбати наркотики, є дискотеки та бари, «точки» на вулиці або в парках. Також їх можна купити у торговців наркотиками, замовити через Інтернет і роздобути навіть у навчальному закладі.
 
Здебільшого підлітки знайомляться з наркотиками у компанії своїх однолітків чи старших за віком і досвідом людей, які вже мають залежність. Спочатку пробують якийсь препарат або курять «травку». Відчувши вплив дурману і потрапивши під дію стадного інстинкту, поступово втягуються і після 3-4-го разу відчувають тягу до наркотиків, тож незалежно від своєї волі шукають можливість знову й знову відчути цей неприродний стан душі і тіла.
Наркоманія – це, насамперед, проблема молоді. Молодому поколінню необхідно усвідомити, що вживання наркотиків не просто шкодить здоров’ю людини, а й знищує, вбиває.
Наркоманія – важка хвороба
Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить 7 років. Наркозалежні рідко доживають до 30-річного віку.
Вони є найбільш небезпечною групою ризику з захворювання на СНІД (серед хворих їх 70%).
Звичайно, наркозалежними не народжуються. Найчастіше наркотик пробують з цікавості, через легковажність, наслідування когось, а іноді до вживання наркотиків привчають більш «досвідчені друзі», втягуючи в наркотичні тенета все нові й нові жертви. Ті, хто вживають наркотики, без них уже обійтися не зможуть, і дози їх з кожним днем все збільшуються. Наркозалежний стає рабом отруйного зілля.
Люди без майбутнього
Вони втратили своє здоров’я й наражають на небезпеку  власних дітей, які часто народжуються з тяжкими фізичними та психічними вадами.
Наркозалежність – це не пустощі, не проведення вільного часу  в товаристві друзів, а небезпечна хвороба. Не кожному вдається вирватись з її полону, що призводить до смерті в молодому віці.
Якщо раніше вважалося, що наркоманами стають діти з неблагополучних, малозабезпечених сімей, то нині ситуація змінилася: на голку сідають ті, хто має статки, адже наркотики коштують недешево.
Незабаром закінчаться канікули. Дай Боже, щоб у молодих головах  переважало бажання навчатися, пізнавати світ, по-справжньому дружити, кохати і в жодному разі не  задурманювати себе смертельно небезпечними препаратами…
Галина ВАНДЗЕЛЯК