Повідомити новину

Поширити:

В Україні вкрай необхідне кардинальне реформування медичної галузі – це розуміють і медики, і  пацієнти. Запропонована міністерством реформа медицини, яка  наближена до світового досвіду, якраз і спрямована усе поставити на свої місця – кошти «ходитимуть» за пацієнтом, а не виділятимуться на лікарні на утримання певної кількості ліжко-місць.  У цьому переконаний голова обласної ради Віктор Овчарук. «Головна суть реформи – надання якісних медичних послуг. Власне це те, чого хочуть громадяни, – наголосив очільник облради. – Основний акцент ставиться на реформування первинної ланки медичної допомоги, тобто сімейного лікаря. Сімейна медицина є найефективнішим способом надання медичної допомоги. На прикладі багатьох країн можна стверджувати, що 70% проблем, які виникають у пацієнта, повинні вирішуватися на первинному рівні. При необхідності саме сімейний лікар повинен визначати, до якого спеціаліста вузького профілю потрібно направити пацієнта, чи до стаціонару».
Мешканці області, як і усієї України, можуть вибирати собі сімейного лікаря та укладати з ним договори. На кожного пацієнта буде виділятися певна кількість коштів за єдиним тарифом, визначеним державою, що дасть можливість надавати гарантовану та безкоштовну медичну допомогу. «Пацієнт, по суті, стає роботодавцем тому чи іншому сімейному лікареві. Відтак тепер лікар буде зацікавлений мати більше пацієнтів, якісно їх обслуговувати, адже піде від нього людина – підуть і кошти до іншого фахівця», – додав Віктор Овчарук.
Голова обласної ради наголосив, що в області працюють над створенням електронного реєстру пацієнтів. «Вважаю, що створювати електронний реєстр пацієнтів потрібно саме з первинної ланки. Ми вже розпочали роботу над цим питанням і виділили кошти. Будуть мати пацієнти електронні чіпи, де буде зазначена інформація про історію хвороби кожного. Тоді з тими електронними карточками до лікарів будуть звертатися громадяни, де буде збережена уся медична історія. Це дасть можливість уникнути таких речей, як «липові» прийоми, «липові» пацієнти тощо, і як наслідок – медицина десь на відсотків 50 отримає додаткові зекономлені кошти», – наголосив Віктор Овчарук.