Повідомити новину

Поширити:

Керівник ГУ НП в області Олександр Богомол розповів журналістам про криміногенну ситуацію в області за перших три місяці року.
Найбільш вражаюче прозвучало про тяжкі та особливо тяжкі злочини, кількість яких значно зросла. Сім розбійних нападів, два вбивства, шість тяжких тілесних ушкоджень, з яких три завершилися смертю. Нерозкритими є розбійний напад на екс-голову обласної ради Анатолія Жукінського у лютому (нагадаю: потерпілий згодом помер від інфаркту) та нещодавній напад на відомого підприємця у Борщові. У ніч на 4 квітня злочинці  увірвались у його будинок, вибивши вхідні двері. Чоловіка катували, випитуючи про гроші та цінності. Потерпілий серйозно постраждав, зараз він перебуває у реанімації. За словами Олександра Богомола, підприємця мучили, припікаючи праскою. Йдеться про сильні опіки  – йому планують провести пересадку шкіри. На яку суму обікрали помешкання, Олександр Богомол не відповів, посилаючись на те, що немає згоди від потерпілого про поширення такої інформації.
І ще один резонансний злочин – у селі Біла Тернопільського району. Коли подружжя поралося у літній кухні, розробляючи м’ясо, на них напали двоє у масках і з битами. Кремезні злочинці накинулися на чоловіка і жінку, остання мала у руках великого ножа, яким у сутичці вдарила нападника в живіт. Згодом за двісті метрів від їхнього будинку виявили труп чоловіка. Олександр Богомол розповів, що це – один із злочинців. «Уже наступного дня встановили його особу. З’ясувалося, що він уродженець Одеської області з кримінальним минулим. У 2010 році його засудили за серію розбійних нападів на Київщині. Причому йшлося про безжальні злочини: катували людей, топили дітей, аби заволодіти майном потерпілих», – зауважив керівник ГУ НП в області.
Другого злочинця розшукують досі. Господарі будинку зазнали численних травм, нині перебувають у лікарні.
Якщо спочатку у поліції були різні версії нападу – з метою помсти чи з інших особистих мотивів (злочинці, орудуючи битами, не озвучували жодних вимог), то тепер не викликає сумніву – це був розбійний напад з метою заволодіти майном. З вигляду будинок потерпілих – дуже добротний. Можливо, злочинців «навів» хтось із місцевих.
За словами Олександра Богомола, порушено кримінальне провадження за вчинення нападу на потерпілих, а  також за фактом смерті злочинця. Проте жінку виправдають, бо діяла вона у стані необхідної оборони, вважає головний поліцейський області.
Нові подробиці почули журналісти і про розбійний напад зі стріляниною на валютників (про цей злочин «Свобода» писала у минулому середовому номері). Так от, до цієї злочинної групи поліцейські «придивлялися» упродовж тривалого часу. Затримали винуватців, яким спочатку вдалося втекти, за місцем їхнього проживання. Вони готували розбійні напади ще на двох валютників.
За квартал сталося 65 квартирних крадіжок. Напередодні прес-конференції, увечері 9 квітня, на вулиці Коновальця у Тернополі натовп людей був очевидцем, як довго і марудно поліцейські «стерегли» квартирного злодія, який потрапив у пастку завдяки небайдужим тернополянам. Молода пара, побачивши, як у сутінках невідомий стрибнув на балкон першого поверху, миттю відтиснув вікно і проник у квартиру, викликала поліцію. Злодій уперто не покидав чужу оселю. Правоохоронці розшукували господарів, і через дві години злодія, нарешті, вивели. Олександр Богомол пояснив, що хотів звести ризики до мінімуму – у Чернігові був випадок, коли наркоман під час затримання кинув у співробітників «КОРД» (спецпідрозділ швидкого реагування) гранату. Тоді багато поліцейських зазнали травм. Тернопільський злодій був, на щастя, без зброї. «Серійник», місцевий житель – так про нього сказав Олександр Богомол. Сьогодні його перевіряють на причетність до інших злочинів.
Згаданий випадок наочно продемонстрував: металопластикові вікна – надійні від холоду, але безпорадні перед злодіями. Їх можна відчинити за лічені секунди. Дверні замки – теж тільки з вигляду міцні, а насправді немає таких замків, з якими не впоралися б злодії, зазначив керівник поліції. Найбільш надійні – замки із ключами-метеликами. Такі зламати можуть хіба злочинці-професіонали.
Наближаються Великодні свята, тож людям треба бути на сторожі – злодії святкувати не будуть. Олександр Богомол порадив оснащувати домівки сигналізацією. Зокрема, популярною є так звана «тривожна кнопка».
Загалом варто ретельніше ставитися до власного майна – берегти його, не залишати без нагляду, а особливо у салонах автотранспорту. Цьогоріч зареєстровано 118 крадіжок з автомашин. Якщо раніше злодії «полювали» на автомагнітоли, то тепер їх цікавлять відеореєстратори, барсетки, сумки, ноутбуки. Навіть відлучаючись на декілька хвилин, не варто залишати речі в автівці. «Йдете у магазин, беріть із собою усе, що є в машині», – радить Олександр Богомол. Бо навіть якщо машина на сигналізації, злодії з допомогою сканера її відключать.
Ольга КУШНЕРИК