У Тернопільській обласній дитячій лікарні днями вперше прооперовано новонароджене немовля методом лапароскопії, який, на відміну від звичайної хірургії, проводиться через невеликі отвори і не завдає організму значних ушкоджень.
Сучасну лапароскопічну стійку було придбано минулого року для обласної дитячої лікарні за кошти, які надала Тернопільська обласна рада. Вартість обладнання – понад 1 мільйон 795 тисяч гривень. Раніше новонароджених і старших дітей направляли на лікування в інші міста. Тепер сучасні методи лікуванні доступні і в Тернопільській обласній дитячій лікарні.
Комплектація лапароскопічного обладнання дає можливість ефективно проводити оперативні втручання при захворюваннях органів черевної порожнини та гінекологічних захворюваннях у дівчаток, при отоларингологічних, ортопедичних захворюваннях та травмах. Ця сучасна апаратура сприятиме розширенню обсягу оперативних втручань, зменшенню травматизації пацієнтів під час операцій та швидкому одужанню дітей в післяопераційному періоді.
Для роботи на такому обладнанні підготовлено хірургів, травматологів, отоларингологів, підліткового гінеколога, які навчалися на провідних базах медичних закладів України.
– У медицині Тернопільщини тривають реальні ефективні реформи, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Власне, ці реформи є пріоритетними, адже йдеться про здоров’я та життя дітей. Обласна рада щороку спрямовує кошти дитячій лікарні для закупівлі найнеобхідніших ліків, намагаємося забезпечувати цей заклад новим обладнанням, сучасною апаратурою. Придбання лапароскопічного обладнання – це один із кроків реалізації наших планів у наданні якісних медичних послуг.
Також за кошти обласного бюджету минулого року було придбано два апарати штучної вентиляції легень, які передано у відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення анестезіології і інтенсивної терапії. Це – сучасні апарати високого класу, призначені для новонароджених вагою від 500 грамів. Використання цих апаратів сприяє зменшенню термінів перебування дітей на респіраторній підтримці, зниженню летальності, особливо серед недоношених новонароджених. За час експлуатації апаратів на штучній вентиляції легень перебувало більше 20 дітей з дихальними розладами. Усі вони вже переведені для подальшого лікування в соматичні відділення лікарні.