Повідомити новину

Поширити:

Природа дарує нам багато ліків, проте часто ми не здогадуємося про ті чи інші цілющі властивості її дарів.  І раннього дитинства людині знайомий смак меду. Трудівниці-бджоли пригощають нас такими корисними ласощами. До того ж, безцінними їх подарунками є прополіс і віск. Та не усім відомо, що ці комахи приносять велику користь і після того, як відживуть свій вік.
Бджолиний підмор – це звичайнісінькі мертві бджоли. Їх тільця містять мікроелементи і біологічно активні комплекси, які оздоровлюють організм людини.
Про те, що бджоли і після своєї смерті здатні дарувати здоров’я людям, було відомо ще здавна. Так, у Стародавній Греції найкращим засобом для лікування карбункулів, захворювань ясен, зубного болю, хвороб очей, а також для полегшення прорізування зубів у грудних дітей і зміцнення волосся вважали розчавлених в меді комах.
У старовинних книгах англійської медицини зазначалося, що висушені бджілки допомагають при водянці, подагрі, ревматизмі, спазмах і різях в животі, кривавому проносі, виразці, гнійниках і лишаях і можуть розчиняти сечові камені.
Нині науково доведено, що бджолиний підмор має безліч корисних властивостей. Хітин (хітозан) і меланін сприяють загоєнню опіків і ран, розсмоктуванню рубців, мають кровоспинну і знеболювальну дії.
Хітозано-меланіновий комплекс, який отримують із бджолиного підмору, знижує рівень холестерину в крові, попереджує атеросклероз, нормалізує функцію кишечника, сприяє виведенню токсинів з організму, а також запобігає розвитку цукрового діабету.
Доцільно вживати бджолиний підмор і при захворюваннях серця (коронаросклероз, стенокардія, інфаркт міокарда), судин (тромбофлебіт, варикозне розширення вен, облітеруючий ендартеріїт, ураження судин головного мозку), нирок (сечокам’яна хвороба, нефрит), ендокринних залоз (підшлункової, щитовидної, статевих), передміхурової залози (аденома, простатит), при гнійно-септичних процесах (мастит, панарицій, фурункульоз), нервово-психічних захворюваннях (епілепсія, астенічні синдроми), гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, вегетативних дисфункціях, захворюваннях шкіри, суглобів, м’язів, зубів, ясен, проблемах зору, слуху, пам’яті, сексуальних порушеннях.
Проте навіть такий універсальний перелік має протипоказання. Це – індивідуальна непереносимість, а також вік до двох років. Вживати настоянки на спирту не рекомендують вагітним жінкам і людям з порушеннями функції печінки.
Пропонуємо вашій увазі рецепти народної медицини, головним інгредієнтом яких є бджолиний підмор.
При захворюваннях сечостатевої системи
Очищений бджолиний підмор викласти у скляну тару і залити горілкою на 2 см вище рівня підмору і закупорити. Зберігати в темному місці два тижні. Потім настоянку слід процідити і вживати протягом місяця по 1 столовій ложці 2 рази в день до їди.
Як тонізуючий засіб
Подрібнити 2 ст. л. підмору, залити склянкою горілки. Настоювати три тижні у темному місці. Процідити і вживати по 20 крапель двічі на день упродовж двох місяців.
Цю настоянку можна застосовувати зовнішньо при ударах. Для цього найкраще накласти компрес, змочений у спиртовому розчині підмору, на уражену ділянку.
При захворюваннях судин
2 ст. ложки бджолиного підмору залити склянкою гарячої олії. Коли вона трохи охолоне, слід змочити в ній серветку і прикласти на ніч до хворого місця.
При гіпертонії
200 г підмору залити 2 літрами води і варити протягом 40 хв. на малому вогні. Коли охолоне, відвар слід перецідити через два шари марлі. Вживати засіб по 50 мл до їди впродовж 2 тижнів. Зберігати відвар слід у холодильнику щільно закупореним.
При короткозорості
2 ст. л. бджолиних тілець слід підсмажити упродовж кількох хвилин на нерафінованій олії. Остиглу суміш подрібнити і приймати по 1 ст. л. два рази на день до їди протягом місяця. За необхідності  після двотижневої перерви курс можна повторити.
При маститі, мастопатії, варикозному розширенні вен
Для лікування цих недуг візьміть 200 г бджіл, залийте їх окропом, настоюйте протягом 30 хвилин. Перецідіть, а з комах які залишилися на марлі зробіть компрес. Приклавши його до ураженої ділянки, обов’язково обмотайте на ніч целофаном.
При ожирінні
1 ст. л. порошкового підмору залити 400 г горілки, настоювати 10 днів. Приймати екстракт 2-3 рази на день. Денна норма крапель має дорівнювати кількості років життя. Одночасно з вживанням настоянки варто зменшити споживання дуже калорійної їжі. Результат буде помітний з другого тижня вживання.
При зобі
Залити 1 скл. підмору 2 скл. горілки і настоювати впродовж 21 доби. Вживати по 1 ст. л. до їди тричі на день. Вживання цієї настоянки є не лише профілактикою зобу, а й зміцнює імунну систему організму.