Повідомити новину

Поширити:

IMG_5470«Горить Малашівецьке сміттєзвалище». Таке повідомлення наприкінці минулого тижня не на жарт перелякало всіх тернополян. Воно й не дивно, адже ще не встигли оговтатися від львівської трагедії, де тисячотонний зсув сміття забрав життя трьох людей, як маємо нову біду. Можливо, саме тому факт пожежі на Малашівецькому сміттєзвалищі набув чималого розголосу.
Горіло у п’яти місцях
Надвечір 16-го серпня в обласну Службу з надзвичайних ситуацій надійшло повідомлення про пожежу на Малашівецькому полігоні. На місці рятувальники виявили: горіло сміття, яке викидають за його межами.
«Вогонь спалахнув у п’яти точках на території стихійного сміттєзвалища. Це вказує на невипадковість пожежі. До гасіння були залучені сили цивільного захисту, пожежні частини, які до 22 год. ліквідували відкриті вогнища пожежі. Ще впродовж кількох днів були окремі осередки, проте це не становило загрози ні людям, ні навколишньому середовищу», – зауважив начальник управління ДСНС в Тернопільській області Віктор Маслей.
Сміттєзвалище горить по кілька разів на рік
Як повідомив заступник міського голови Владислав Стемковський, контроль за полігоном триває постійно. Проте вже кілька років поспіль є ознаки штучного запалювання території поблизу сміттєзвалища. Важливо, що пожежі завжди виникали з неділі на понеділок, а деякі навіть під час опадів. І там знаходили залишки пляшок зі слідами горючої суміші.
«Ця пожежа теж має ознаки штучного походження вогню. Також є версія, що горіла суха трава, яка росте впритул до території полігону. Це було поверхневе горіння, і, слава Богу, полігон не горів в класичному розумінні, тому що горіння метану  й внутрішнє горіння можуть призвести до важких наслідків.  Хочу зауважити, що «інформаційна пожежа» була набагато більша, ніж та, що у Малашівцях», – повідомив Владислав Стемковський.
Також головний еколог області Орест Сінгалевич запевняє, що масштабних наслідків для екології ця пожежа не має.
Після інциденту у Малашівцях забруднення помірне, тобто таке, як при звичайних природних пожежах»
Важливо, що долею цього полігону переймаються. На сьогодні завершено перший крок узаконення земельної ділянки для експлуатації сміттєзвалища. Також розроблено проект його рекультивації, який вже реалізовують. Хочеться вірити, що тернопільське сміттєзвалище поступово буде рекультивоване і закрите відповідно до екологічних норм і правил», – підсумував головний еколог області.
Наталя ЛУКІВ