Повідомити новину

Поширити:

2121 Психологи кажуть, що нині люди перебувають під впливом хронічного стресу, нестабільності, постійного хвилювання. Цей стан спричиняє чимало хвороб як психологічного, так і фізичного характеру. Не дивно, що «молодшають» інфаркти, інсульти, люди вже з юного віку знемагають від хвороб серця. Тож ми вирішили поспілкуватися з фахівцем, котрий щодня допомагає пацієнтам боротися з таким «ворогом», як інфаркт й інші судинні захворювання, здійснює численні операції, вивчає нові технології і, що казати, повертає людей до життя.
Олег Богданович Луговий – завідувач відділенням рентгено-ендоваскулярної хірургії та інноваційної кардіології ТКМЛ №2.
«2011 року ми разом із колегами організували центр рентгено-ендоваскулярної терапії – єдиний в області. Його спеціалісти займаються лікуванням судинної патології усіх органів і систем. Більшість операцій  виконують на судинах серця, 40-45% здійснюють на судинах інших органів – нирок, нижніх кінцівок, легень», – розповів лікар.
З’ясувалося, що в Україні серед 67 лікувальних закладів, які мають спеціальне обладнання, є  лише п’ять таких, що виконують операції на всіх судинах організму.  «Першу операцію, пам’ятаю, провели 27 грудня 2011 року. За  увесь період функціонування центру прооперовано більше 1700 пацієнтів. 55-65% – на серці.
Суть ендоваскулярної хірургії полягає у тому, що через мінімальний розріз на шкірі у судині (артерії чи вені, залежно від патології) роблять прокол діаметром приблизно 2 міліметри і вводять спеціальні інструменти – катетери, за допомогою яких дістаються до того місця, де є проблема, тобто, закупорка. Таким чином врятоване не одне людське життя», – зазначив Олег Богданович.
Запитали у заввідділення, звідки у тернопільського медзакладу сучасне і дороговартісне обладнання.
«Знайшли спонсорів, котрі повірили мені, що це дійсно потрібно, і надали кошти. Обладнання закупили за кордоном. Із бюджету міста не надійшло ні копійки».
Поцікавилися в Олега Богдановича і про вікову категорію пацієнтів.
«Вік пацієнтів різний. Сьогодні зранку оперували чоловіка, якому 40 років, потрапив до нас з інфарктом. Наймолодший пацієнт, якого ми оперували з причини того самого захворювання, мав 30, а найстарший – 92 роки. Проте більшості хворих – 50-65 років. На жаль, протягом 4 років спостерігаємо, що інфаркт суттєво помолодшав. Тому наголошую: бережіть своє серце!».
Наскільки ризикованим є таке хірургічне втручання?
«Будь-яка операція є ризикованою. Надто, коли є інфаркт, тобто відмирає частина серця. Також ступінь ризику залежить від конкретного випадку, наприклад, чи судина крупна, закрита тощо, і становить від 1 до 30%. Якщо порівняти, поки у нас не було цього обладнання, від інфаркту помирало приблизно 30% пацієнтів, а нині – не більше 4%. Є різниця, чи не так?»
Олег Богданович Луговий поділився міркуваннями щодо розвитку і перспективності реформ у сфері медицини.
«Вважаю, динамічний розвиток нашої сучасної медицини можливий лише у випадку запровадження страхової медицини. Те, що кажуть, мовляв, люди до цього не готові, – неправда. Це маніпулювання людськими думками. Сьогодні лікування є надзвичайно дороговартісним, лікарські медикаменти теж. Тож, якщо люди лікуються і за таких умов, то невже вони не матимуть можливості заплатити за страхування, яке буде вдесятеро дешевшим? Та комусь це поки що не вигідно…»
Зоряна ДЕРКАЧ