Повідомити новину

Поширити:

9992У цьому переконаний директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус. 2 червня під час прес-конференції він разом із колегами розповів, як відбувається процес реформування екстреної медицини на Тернопіллі, про проблеми, досягнення та найбільшу перемогу медиків «швидкої».
 Тернопільська «швидка» найкраща в Україні
25-27 травня у Харкові відбувся шостий Всеукраїнський чемпіонат бригад «швидкої допомоги». Взяли у ньому участь і тернопільські медики Центру екстреної допомоги. Після важких випробувань, конкурсів тернополяни обійшли суперників і посіли перше місце.
Як повідомили конкурсанти, участь у змаганнях взяла тридцять одна бригада «швидкої допомоги» з усіх регіонів України, а також бригада з Литви.
Тернопільщину цьогоріч представляли лікар Олександр Ляшко, фельдшери Василь Яськів та  Наталія Панько, водій  Володимир Андрушків.
Окрім звичних, на чемпіонаті були й досить складні завдання. Зокрема, конкурс «Куля»,  де потрібно було надавати екстрену меддопомогу потерпілому із вогнепальними пораненнями, який упав з висоти. Добряче попрацювали медики і на змаганні «Правдива історія», у якому нагальної допомоги, після вибуху в гаражі,  потребував постраждалий з двома ампутаціями. Надзвичайно важким було випробування «Кіндер-сюрприз», коли медики «швидкої» рятували дитину із важкою черепно-мозковою травмою, яку їй завдав рідний батько. Найскладнішим був конкурс «Масовка», де потрібно було рятувати 25 потерпілих унаслідок вибуху на мітингу.
Ще однією особливістю проведення змагань став конкурс для водіїв «швидкої», що відбувся на Харківському автодромі. За його умовами,  водій мав пройти складний і звивистий маршрут за максимально короткий час.
Перше місце на чемпіонаті, як уже зазначалось, зайняла команда з Тернополя, відстала від лідера лише на півбала команда харків’ян, а третя позиція дісталася медикам з міста Суми.
Про реформування та проблеми
«Протягом трьох років Тернопільська “Швидка допомога” працює як Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. А це – п’ять станцій і двадцять три підстанції, які об’єднані у 90 бригад. Реформування структури досі триває», –  повідомив Михайло Джус і  додав, що уже йдеться про створення в нашій області оперативно-диспетчерської служби.
«Завдяки тісній співпраці двох гілок влади, обласної адміністрації і обласної ради, нам надали більше 7 млн.  грн. на облаштування оперативно-диспетчерської служби. Створення такої служби дасть можливість приймати всі виклики і їх контролювати – передавати у райони. Наразі у діючій диспетчерській працюють троє диспетчерів, а буде – вісім. Окрім того, придбані GPS-навігатори допоможуть контролювати точне місце перебування кожної машини. Це допоможе швидше реагувати на виклики».
А ще до оновлень додасться загальний архів хворих. В такому випадку медики вже точно будуть знати, куди їдуть і які саме медикаменти брати з собою. Нині тривають підготовчі роботи для облаштування нових відділів.
Наприклад, оперативно-диспетчерську службу створять безпосередньо у приміщенні «Швидкої».
Михайло Джус сказав, що для цього залишилося придбати меблі, обладнання, комп’ютери. Та директор зауважив, що  створення оперативно-диспетчерської служби тягне за собою і низку проблем. У зв’язку з тим, що другий поверх Центру потрібно переобладнати під ОДС, дев’ять бригад, що там працюють, потрібно переобладнати. Одна із них буде у Березовиці, інші – у мікрорайонах Тернополя – на Сонячному та Дружбі.
А ще, у рамках реорганізації, будуть збільшуватися пункти «Швидкої допомоги» у тих населених пунктах області, які цього найбільше потребують, наприклад, у Струсові Теребовлянського району. Наразі тривають переговори про облаштування таких пунктів у Бучацькому та Збаразькому районах.
«Ми працюємо, і працюємо важко. Докладаємо усіх зусиль, щоб професія медика «швидкої» була престижна, більш оплачувана. Багато критики звучить на нашу адресу, та мало хто задумується, як медперсонал ризикує, виїжджаючи на виклик, адже невідомо, що тебе чекає: чи хвора людина, якій потрібно надати першу допомогу, чи «притон наркоманів». Наші медики заслуговують на визнання і повагу», – сказав наостанку директор Центру екстреної допомоги в Тернополі Михайло Джус.
Зоряна ДЕРКАЧ