Шанувати пам’ять Героїв, які поклали голови за наш мир, спокій, незалежність, допомагати й підтримувати сучасних захисників — обов’язок кожного українця, вважає тернопільський громадський активіст, директор компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда.
Тернопільщина відзначила День Героїв: тисячі людей пройшли містами нашої області у вишиванках. У школах, бібліотеках, вишах нашого краю провели вечори пам’яті, до могил мужніх бійців за незалежність покладали квіти, пам’ять про них вшановували у молитві і незліченну кількість разів дякували за те, що нині ми маємо можливість жити і працювати у вільній та незалежній Україні.
— Українці з давніх-давен були відомі своєю відвагою і героїзмом, від мужніх лицарів Київської Русі, від сміливих козаків до “упівців” і героїв АТО. Усі вони віддавали найцінніше і не боялися ризикувати, щоб їхні нащадки жили у вільній країні, яку ми маємо нині. Так складалася доля України, що вона ставала ласим шматком для багатьох загарбників. Нічого не змінилось і сьогодні. Але завдяки нашим дідам-прадідам і сучасним героям ми зберегли нашу країну, — каже Ігор Гуда.
Відзначати День Героїв розпочали ще у 1941 році. Тоді Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, відзначати цей день. Він був приурочений до сумної події 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця, і символізував пам’ять про кращих синів України, які загинули в травні. До того, як Україна стала незалежною, його відзначали підпільно. Нині воно набуває все більшої популярності, до його відзначення долучаються мільйони українців.
— Коли йдеться про Героїв, то наше вшанування не повинно закінчуватись 23 травня, — вважає Ігор Гуда. — Ми маємо жити з усвідомленням того, що маємо вільну країну тільки завдяки героїчним захисникам. Якщо героїзм багатьох вірних синів України живе у нашій пам’яті, то героїзм сучасних воїнів АТО повинен знаходити відгук і у наших діях. Хтось повертається до мирного життя, хтось досі перебуває в зоні АТО, але всі захисники потребують нашої підтримки: доброго слова, подяки, допомоги з працевлаштуванням, медичним обслуговуванням і багато іншого. Соціально відповідальні підприємці, насамперед, повинні пам’ятати про це, — вважає Ігор Гуда.
Символічним є те, що працівники “Креатор-Буду”, які будували фортифікаційні укриття для наших бійців на сході, провели всі необхідні роботи на площі “Героїв Євромайдану”, завдяки чому вона набула абсолютно нового вигляду.
— Площа «Героїв Євромайдану» — не просто місце, це подяка всім нашим Героям, які пожертвували найціннішим – власним життям. Це подяка тим, хто, не замислюючись, кинувся на Майдан боротися зі злочинним режимом, тим, хто покинув сім’ї і пішов боронити Україну на сході. Також це символ вдячності усім героїчним волонтерам, які, не покладаючи рук, продовжують працювати і робити все для того, щоб Україна була вільною і сильною, — додав Ігор Гуда.
На фото: директор будівельної компанії «Креатур-Буд» Ігор Гуда.