Повідомити новину

Поширити:

1305Адвокатка допомогла чоловіку з інвалідністю довести у суді безпідставність стягнення коштів за кредитним договором та не дала банку нарахувати необґрунтовані відсотки.
До Кременецького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернувся чоловік з такою проблемою. Стосовно нього ПАТ «Приватбанк» подав позовну заяву до суду про стягнення кредитної заборгованості у сумі 29 895, 41 грн. Як інвалід ІІІ групи, чоловік має право на безоплатну правову допомогу, тому місцевий центр призначив для здійснення представництва його інтересів у суді адвоката Мирославу Черняк.
Виявилося, що у  2006 році цей чоловік отримав у банку кредит в сумі 4 000 грн. із базовою процентною ставкою 4% в місяць .У 2007 році суд виніс наказ про стягнення заборгованості по цьому кредиту в сумі 5602, 90 грн, з них 3996, 40 грн – заборгованість по кредиту, 1606,50 грн – проценти, та пред’явлено до виконання до відділу ДВС. У 2012 році борг повністю стягнули та закрили виконавче провадження. Чоловік полегшено зітхнув. Однак…
Банк продовжував нараховувати на цю заборгованість пеню і штрафи, і в кінці 2015 року банк подає позов про стягнення заборгованості, в яку включає заборгованість по кредиту та відсотки за користування кредитом, які були нараховані за період з 2006 року по 2015 рік .
Адвокату  Мирославі Черняк вдалося  довести у суді неправомірність вимог банку, оскільки законом встановлено строк позовної давності – 3 роки. Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» у спорах щодо споживчого кредитування, кредитодавцю забороняється вимагати повернення споживчого кредиту, строк давності якого минув.
Суд дійшов висновку, що позивач не мав права пред’являти позов про стягнення основної суми 3996,40 грн повторно, оскільки, вона вже була стягнута судовим наказом від 2007. Ті відсотки, які нараховувались чоловіку до повного виконання зобов’язань по основній сумі з 2006 по 2012 роки, до повного виконання зобов’язань щодо повернення основної суми, позивач мав право пред’являти до стягнення в строк до 2015 року. Оскільки позовна заява була подана уже після спливу цього строку, суд дійшов до висновку, що в позові слід відмовити.
Адвокат, який не допустив стягнення кредитної заборгованості з чоловіка, співпрацює з Кременецьким місцевим  центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та надав послуги клієнту за рахунок державного бюджету.
Нагадуємо, що на сьогоднішній день в Тернопільській області діє три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Люди можуть звертатися за такими адресами:
м. Тернопіль –  вул. Шпитальна, 7,
м. Кременець – вул. Шевченка, 59А,
м. Чортків – вул. Шевченка, 54.
Отримати відповіді стосовно безоплатної правової допомоги,  змін в законодавстві, уточнити категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу, та інше можна зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).
 
Тетяна ДОКИЛЬ