Повідомити новину

Поширити:

DSCN1439«Ідеальний» злочин буде міцним горішком?
 
У минулі вихідні на хабарництві упіймали начальника відділу погашення боргу головного управління ДФС в Тернопільській області та юриста однієї приватної фірми. Обох підозрюють в отриманні 20 тисяч гривень. Податківцю відводять роль організатора злочину, а юристу – посередника.
Той факт, що у військовій прокуратурі Тернопільського гарнізону Західного регіону України відразу ж – у понеділок провели брифінг з цього питання, може свідчити про те, що правоохоронні органи прагнуть заручитися публічним розголосом. Бо ж насправді викриття не таке уже й вражаюче –  і сума хабара не астрономічна, і фігуранти злочину не казна-які «цабе». Отже, або доказова база «кульгає», або у правоохоронців є передчуття про усілякі «підводні камені». Але знову ж таки, це припущення. На чому воно побудоване?
За словами  військового прокурора Тернопільського гарнізону Західної України підполковника юстиції Олександра Федчишина, податківця і юриста «пасли» ще з 12 лютого, а саме з дозволу суду розпочали негласні слідчі дії. І ось першого квітня оборудку зафіксували. За посередництва юриста приватної фірми, яка надавала юридичні послуги з ліквідації підприємств, податківець мав сприяти процедурі банкрутства однієї юридичної особи, яка займалася постачанням газу на автозаправки. Йдеться про те, що податкова мала заявити відповідний адміністративний позов. Банкрутство для згаданої юридичної особи – бажане, бо борг перед державою сягнув 700 тисяч гривень. Без ініціативи податкової інспекції процедура банкрутства могла затягнутися на декілька років. Отже, за 20 тисяч гривень податківець мав зробити те, що міг би зробити у рамках свої посадових обов’язків. Цікаво, що для подання цього позову у Києві дали «добро» на сплату судового збору (з минулого року державні органи, у тому числі фіскальні, сплачують судовий збір).
Отже усе йшло за планом. Хабар мав потрапити до податківця «через другі руки», тобто через посередника-юриста. Але  ось такий «ідеальний» злочин не вдався – затримали і юриста, і податківця. Щоправда, гроші до останнього не дійшли. Можна припустити, що ця обставина стане ахіллесовою п’ятою як і досудового, так і судового розслідування. Хіба що у закамарках правоохоронців є міцні козирі з негласних дій.
За словами Олександра Федчишина, затриманим тут же надали адвокатів з центру надання безоплатної вторинної правової допомоги. Але податківець і юрист від них відмовилися і запросили своїх адвокатів. У неділю у Тернопільському міськрайонному суді обирали запобіжний захід. Засідання відбувалося упродовж шести годин. Обом призначили взяття під варту і як альтернативу – заставу у розмірі 89 тисяч гривень для податківця і 68 тисяч – для юриста. Скоріш за все, на час виходу газети ці особи уже сплатили заставу і – на волі.
Підполковник юстиції також повідомив, що військова прокуратура підготувала клопотання про відсторонення податківця і юриста від займаних посад. На  його думку, зафіксований злочин є непоодиноким, має системний характер.
 
Ольга КУШНЕРИК