Повідомити новину

Поширити:

00010Серйозною загрозою для організму людини є захворювання нирок.
На жаль, інколи люди ігнорують симптоми хвороби на її початку. Це сталося і з Василем, історія якого мене особливо вразила. Хлопець жив, як усі: потроху пив горілку, палив цигарки і навіть не підозрював, що до нього підкрадається недуга. Спочатку втратив апетит, сон, почав худнути, а потім з’явилися набряки. Лікарі діагностували у нього ниркову недостатність. І відтоді почалося його животіння. Він майже не бачить і не може ходити, важить усього 40 кг. Бідолашна старенька мати з горя втратила здатність плакати. Від Василя відмовилися друзі, покинула дівчина.
Думка офіційна
Щоб докладніше розповісти читачам газети про цю недугу, я зустрівся з Лілією Мартинюк, професором медицини, завідувачем кафедри внутрішньої медицини Тернопільської міської лікарні №3.
Ліліє Петрівно, люди часто не помічають проблем з нирками на початкових стадіях, оскільки не відчувають болю, а звертаються до лікаря, коли хвороба вже набрала обертів. Розкажіть, чим це небезпечно.
– Кожна людина хоча б один раз на рік, а краще двічі, повинна здавати аналізи сечі та крові. А ще варто контролювати артеріальний тиск, вміст цукру в крові, не допускати переохолодження організму, перевірити, чи нема ускладнень після застудних захворювань. Якщо присутній білок у сечі, збільшена кількість еритроцитів, з’явилися набряки, підвищився артеріальний тиск чи рівень цукру, відразу потрібно звернутись до лікаря, щоб отримати кваліфіковану допомогу. Якщо не лікувати ниркові хвороби на початкових стадіях, вони можуть перетворитися в хронічні процеси: нефропатію, гломерулонефрит чи ниркову недостатність, які стають загрозою для життя.
– Відома фітолікар Наталя Земна, яка лікує нетрадиційно, вважає, що такі важкі хвороби нирок, як хронічний гломерулонефрит, можна вилікувати за допомогою природи, її фітокомпозицій. Що ви на це скажете?
– Хронічний означає невиліковний. Щодо гломерулонефриту: можна досягти ремісії захворювання й полегшити його перебіг. Фітомедицина не заборонена, але  під наглядом лікаря, щоб не нашкодити.
– Ліліє Петрівно, підкажіть читачам нашої газети, що потрібно робити, аби не захворіти?
– Берегти себе! Рухатися, не переохоложджуватися, не зловживати алкоголем, забути про інші шкідливі звички. Також варто обмежити споживання соленої, перченої і жирної їжі. Тоді все буде гаразд. А найголовніше, необхідно регулярно обстежуватися, а при виявленні перших симптомів не нехтувати консультаціями фахівців та лікуванням у спеціаліста.
Думка нетрадиційна
Поспілкувавшись з Лілією Петрівною, я вирішив почути думку почесного професора Міжнародного університету у Відні Марії Тройчак. Вона практикує фітолікування, зокрема й хвороб нирок.
– Маріє Іванівно, лікуючи фітокомпозиціями ниркові недуги, ви стверджуєте, що можна позбутися й гломерулонефриту, хоча офіційна медицина це заперечує.
– Лікарі вважають цю хворобу невиліковною. Так, хімічними препаратами її вилікувати, справді, неможливо, а ось природа дає надію усім, хто хворіє на гломерулонефрит. Є рослини, які мають властивість усувати запалення нирок, нормалізувати їхню функцію, відновлювати в них мікроциркуляцію, налагоджувати обмінні процеси як у нирках, так і в усьому організмі. Мені відомі фітоліки, окремі рослини, які допоможуть позбутися цієї хвороби. Це, наприклад, шипшина, бузина, яблука (шкірки) тощо. Важливо знати, як ними лікувати. Отже, без допомоги лікаря-фітотерапевта не обійтися.
– Чи можете запропонувати нашим читачам кілька рецептів лікування і дати рекомендації щодо профілактики захворювань нирок?
– Взяти 7-10 ягід шипшини, видалити з них насіння, покласти в термос і залити двома склянками окропу. Дати охолонути і випити упродовж дня.
Або: висушені шкірки яблук сорту антонівка чи ранет ретельно подрібнити. Відтак 1 скл. подрібненої маси залити 3 скл. окропу, настояти півгодини і вживати впродовж дня.
Є ще й такий рецепт: 1 ст. л. висушених ягід бузини чорної залити 0,5 л окропу, додати 2 ст. л. меду,  прокипятити 5-7 хвилин. Коли напій охолоне, вживати по півсклянки двічі на день.
Головне, аби люди пам’ятали, що в будь-якому випадку спочатку потрібно звернутися до кваліфікованого спеціаліста. Тільки він може визначити, який спосіб лікування для вас найкращий. Також наголошую, що лікування фітопрепаратами чи травами є довготривалим – від 3 до 6 місяців. Тому важливо набратися терпіння, виконувати усі рекомендації і дотримуватися застережень.
Михайло УХМАН