Повідомити новину

Поширити:

Незабаром весна, тож саме час замислитися про облаштування саду чи присадибної ділянки, зокрема – встановлення перголи. Існує багато типів пергол, які відокремлюють простір, створюють затінені зони або захищають від надмірного сонячного світла й дощу. Яка пергола найкраща, щоб вона відповідала вашим потребам, дізнаєтесь у нашій статті.

Що таке пергола?

Слово “пергола” походить від латинського pergŭla, що означає “балкон” або “галерея”.

Пергола – це архітектурна споруда, яка зазвичай складається з чотирьох або більше вертикальних стовпів, на яких розміщені горизонтальні балки. Для кращої фіксації до землі конструкція може містити опори або основи. Завдяки різноманітним дизайнам перголи гармонійно вписуються в будь-який простір.

Хоча їх основне призначення – створювати тінь у відкритому просторі, перголи мають широкий спектр застосування: вони зменшують рівень сонячного випромінювання, захищають вуличні меблі, а також слугують опорою для витких рослин, які потребують особливих умов догляду.

Три основні категорії пергол:

  1. Прибудовані перголи – кріпляться до фасаду будинку, мають два опорні стовпи. Це ідеальний варіант для поєднання житлового простору із садом, створюючи додаткову функціональну зону.
  2. Окремо стоячі (самонесучі, острівні) перголи – мають чотири ніжки та можуть встановлюватися на терасі або в саду. Вони створюють затишний, захищений простір, перетворюючи його на справжню зону відпочинку.
  3. Підвісні перголи – не мають опорних стовпів і кріпляться до стіни чи інших конструкцій. Завдяки своїй компактності вони чудово підходять для невеликих просторів.

Матеріал: довговічність і естетика

Матеріал перголи визначає її міцність, термін експлуатації та зовнішній вигляд. Розглянемо найпоширеніші варіанти:

Алюміній

Переваги: міцний, не схильний до корозії, не потребує обслуговування, легкий, має сучасний вигляд. Використовується у високотехнологічних сферах, таких як авіація та суднобудування.
Недоліки: вищий початковий бюджет у порівнянні з іншими матеріалами.

Сталь

Переваги: дуже міцна, довговічна, підходить для великих конструкцій, може бути економнішою за алюміній.
Недоліки: без належного покриття схильна до корозії, що може зменшити термін служби.

Дерево

Переваги: природна естетика, класичний вигляд.
Недоліки: вимагає регулярного догляду (лакування, герметизація), чутливе до вологи, шкідників, грибків. Дерево – горючий матеріал, що може бути небезпечним у регіонах із підвищеним ризиком пожеж.

Кована пергола

Переваги: елегантність, витонченість, міцність, стійкість до механічних пошкоджень.
Недоліки: висока вартість через ручне виготовлення, потребує регулярного догляду, оскільки схильна до корозії при контакті з водою.

Бліц

Як вибрати перголу правильного розміру?

Розмір перголи залежить від місця встановлення та кількості людей, які планують проводити під нею час.

Що можна поставити під перголу?

Можна облаштувати затишний куточок для відпочинку: меблі, килимки, ігрову зону, спортивний інвентар тощо.

Де найкраще розмістити перголу в саду?

Оптимальне місце – там, де вона забезпечить максимальну тінь, особливо у спекотні дні.