Повідомити новину

Поширити:

Якщо ви часто подорожуєте або здійснюєте міжнародні платежі, важливо знати, як отримати найкращий обмінний курс. Курси валют можуть істотно відрізнятися залежно від ситуації на ринку та вибраного вами сервісу обміну валют. Втім, щоб обрати найкращий обмінний курс, не треба  навіть виходити з дому. Якщо ви продовжите читати, ви побачите поради щодо пошуку найдешевшого обмінного курсу.

Що таке валютні курси?

Ви коли-небудь замислювалися, які конкретно курси валют? Простіше кажучи, це вартість однієї валюти стосовно іншої. Це сума вашої валюти, яка вам потрібна, щоб отримати певну кількість іноземної валюти. Однак ці обмінні курси регулярно коливаються залежно від економічних факторів, таких як інфляція, процентна ставка та ситуація на світовому ринку. Цілком можливо, що колись ваша валюта матиме хорошу купівельну спроможність за кордоном.

Крім того, обмінні курси можуть відрізнятися залежно від конкретного банку чи фінансової установи, де ви обмінюєте гроші.

Щоб отримати найкращий обмінний курс, вам потрібно знайти правильний час і знати різні варіанти обміну. У ваших інтересах стежити за економічною ситуацією та шукати найкращий банківський або онлайн-курс обміну.

Порівняйте курси валют

Не вирішуйте, яке місце ви відвідаєте першим. Порівняйте кілька банків або кредитних спілок, обмінних пунктів і онлайн обмінних платформах, щоб дізнатися, який із них має найкращий обмінний курс.

Порівнюючи курси валют, пам’ятайте, що справа не лише в цьому числі. Ви повинні стежити за комісіями, які будуть додані до загальної вартості. Прикладом є комісії за транзакцію (докладніше про це пізніше).

Використовуйте інструменти, доступні в Інтернеті

Багато вебсайтів і програм, зокрема Рейтс фм, показують курси обміну в режимі реального часу. Спостерігаючи за коливаннями обмінних курсів, ви зрозумієте економічні тенденції та відчуєте більшу впевненість, що знаєте, як отримати найкращий обмінний курс. Зокрема, ви матимете краще уявлення про ідеальний час для зміни валюти та де отримати найкращий обмінний курс.

Ставтеся до ваших грошей розумно, і не втрачайте зайве при обміні. Просто візьміть в руки телефон, натисніть у пошуку Рейтс фм і ознайомтеся з обмінним курсом.

Довідково: Валютний курс — вираження ціни грошової одиниці однієї країни в грошових одиницях іншої. Фіксація валютного курсу здійснюється або відповідно до золотого паритету (гарантованим золотим змістом національної грошової одиниці), або за міжнародною угодою. При класичному золотому стандарті, тобто при вільному розміні валют на золото в центральному банку, валютний курс встановлювався в пропорціях до їх золотого вмісту. Для конвертованих валют в основі курсу лежить валютний паритет (співвідношення між валютами різних країн, що встановлюється законодавчо). Проте курси валют майже ніколи не збігаються з їхнім валютним паритетом. В умовах міжнародної торгівлі і інших зовнішньоекономічних акцій співвідношення надходжень і платежів в іноземній валюті і, отже, попит і пропозиція іноземної валюти не перебуває у рівновазі. При активному платіжному балансі курси іноземних валют на валютному ринку даної країни падають, а курс національної грошової одиниці підвищується. Зворотне відбувається у разі, коли країна має пасивний платіжний баланс. Тому в більшості країн разом з твердим офіційним курсом національної валюти також існує вільний. За офіційного паритету здійснюються розрахунки центральних національних банків та інших валютно-фінансових установ між різними країнами і з міжнародними організаціями. Розрахунки між приватними особами і організаціями, виходять із зовнішньоторговельних і зовнішньоекономічних зв’язків та здійснюються по вільному курсу.