gazpostach

23 травня – День ГероївШановні краяни!

День Героїв – це день пам’яті та вшанування усіх українців, котрі віддали своє життя в ім’я незалежності України, тих, хто боровся і захищав рідну землю, нескорений народ.

Свято Героїв відзначають уже майже вісімдесят років. У суворі часи німецької окупації, антибільшовицької збройної боротьби українці вшановували пам’ять про Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначати 23 травня як свято Героїв. Воно було покликане відродити героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, Січових стрільців, холодноярців та вояків армії УНР, УПА, діячів ОУН.

Недарма українці відзначають це величне свято у травні. Адже саме цього місяця віддали життя у визвольній боротьбі кращі сини України XX століття:

– 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський;

– 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра:

– 23 травня 1938 року в Роттердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця.

У роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в діаспорі. З проголошенням незалежності День Героїв відзначають і в нашій державі, бо українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили життя служінню Україні.

На жаль, сонм Героїв минулого поповнюють Герої сучасності – Небесна сотня, полеглі в боях із російськими окупантами на сході.

Сьогодні ми відзначаємо день гордого духу непереможного народу, який не скорився, не загинув у роки лихоліть і поневірянь, дає гідну відсіч підступному ворогу.

Щоразу в кожному поколінні українців народжувалися Герої, які піднімалися на боротьбу та ціною власного життя виборювали перемогу. Вони  ніколи не плазували перед  чужинцем і відчайдушно йшли до мети – незалежної України.

Згадаймо їх… Низько вклонімося Героям Майдану, безстрашній Небесній сотні. Схилімо голови перед мужніми військовослужбовцями – захисниками Української держави на сході.

Вони дивляться на нас із Небес, і ми не маємо права  зрадити їхні ідеали. Озернімося на нашу історію, на политу кров’ю українську землю й об’єднаймося заради майбутнього нашої держави.

Молімо Небеса за здоров’я та щасливе повернення з перемогою тих Героїв, які нині боронять Україну.

Cлава Україні! Героям слава!

Степан БАРНА, голова обласної державної адміністрації

Віктор ОВЧАРУК, голова обласної ради

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*