gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ!За 1 березня  медики швидкої по Тернопільській області обслужили  340 викликів до пацієнтів, здійснили 120 госпіталізацій; з них по  Тернополю обслужено  133 виклики швидкої допомоги, госпіталізовано 44 пацієнти. За 1 березня у службі швидкої допомоги Тернопільщини зафіксовано 35 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 32 ковідних пацієнти. З підозрою на ковід за 1 березня у службу швидкої допомоги звернулося ще 14 пацієнтів, 8 госпіталізовано.

За 1 березня, порівняно з 28 лютим,  побільшало викликів до пацієнтів з ознаками ковіду. Найбільше, як завжди, викликів до хронічних хворих та на різні критичні стани. Також побільшало викликів на  різні нещасні випадки, побутові травмування , до пацієнтів у стані алкогольної інтоксикації та на ДТП.

Так, 1 березня о 14.18 бригада швидкої виїжджала на вул. Злуки, на місце ДТП. Унаслідок зіткнення двох авто – «Опеля» та «Сітроена» постраждав 64-річний водій одного із них. Чоловік отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забійно-рвану рану потилиці й після наданої медичної допомоги був шпиталізований у лікарню швидкої допомоги.

1 березня о 13.44 виїжджала швидка на ще одне ДТП, що сталося у с. Підгороднє. 72-річний водій авто «ВАЗ» не впорався із керуванням, з’їхав з моста й перевернувся. На щастя, травмування виявилися незначними.  Із забоєм правого коліна та гострою реакцією на стрес  постраждалого, після наданої медичної допомоги, залишено на місці події, оскільки від госпіталізації він відмовився.

1 березня об 11.02 бригада швидкої виїжджала на вул. Брюкнера, до 91-річного пацієнта. Під час пожежі в квартирі літній чоловік кілька разів вдихнув димових газів від продуктів згорання.  Із отруєнням унаслідок вдихання димових газів потерпілого, після наданої медичної допомоги, шпиталізовано у другу міську лікарню.

1 березня о 20.42 бригада швидкої виїжджала до 6-місячної дитини. За  словами матері, хлопчик випадково упав з ліжка на підлогу обличчям… Свідомості дитина не втрачала, але була короткочасна носова кровотеча.

Із забоєм носа, гематомою лобної ділянки голови маленького пацієнта, після наданої медичної допомоги, шпиталізовано в обласну дитячу лікарню.

Виїжджала швидка 1 березня о 13.37 й на побутове  травмування, що сталося на вул. Монастирського. 56-річний пацієнт скаржився на різану рану руки, що кривавила. За словами потерпілого, його рука випадково потрапила під гострий ніж, яким він нарізав слайси.  Із різаними ранами 2-4 пальців правої руки пацієнта, після оперативно наданої медичної допомоги, доставлено у травмопункт.

1 березня було й багато виїздів до пацієнтів у стані алкогольного сп’яніння. Так, о 12.18 бригада швидкої виїжджала на вул. Чалдаєва, до 44-річного пацієнта, який лежав на вулиці у дворі. Самостійно піднятися і йти чоловік не міг, бо перебував у стані алкогольного сп’яніння. У стані гострої алкогольної інтоксикації пацієнта, після наданої медичної допомоги, доставлено у ТОМЦСНЗ, де він неодноразово лікувався.

Схожий випадок мали медики швидкої  1 березня о 16.10 й на вул. 15 Квітня. 36-річний чоловік лежав п’яний біля готелю. Ні самостійно встати, ні самостійно йти він не міг. Після наданої медичної допомоги пацієнта теж доставлено у ТОМЦСНЗ.

М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

 

 

   

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*