gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ !18 жовтня медики швидкої допомоги по Тернопільській області обслужили  288 викликів до пацієнтів, здійснили 167 госпіталізацій; з них по  Тернополю обслужено 108  викликів, госпіталізовано 17 пацієнтів. У службі швидкої допомоги Тернопільщини за 18 жовтня  зафіксовано 27 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 15 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 18 жовтня у службу швидкої допомоги звернулося ще 18 пацієнтів, 14 госпіталізовано.

18 жовтня уже традиційно було багато виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою, поганим самопочуттям та двосторонньою вірусною пневмонією. Найбільше, як завжди, викликів до хронічних хворих, на різні критичні стани й нещасні випадки. Почастішали виклики до пацієнтів після побиття та в стані сильної алкогольної інтоксикації .

Так, 18 жовтня о 5.25 бригада швидкої виїжджала на вул. Вербицького в Тернополі, до 53-річного чоловіка, який стікав кров’ю. Травмувався пацієнт через затуманену алкоголем свідомість… Добряче випивши, чоловік вирішив перелізти через сусідський паркан із гострими піками, щоб скоротити дорогу додому… Із глибокими колотими ранами обох стегон, у стані гострої алкогольної інтоксикації потерпілого, після оперативно наданої допомоги та зупинення кровотечі, шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

18 жовтня о 1.42 виїжджала бригада швидкої й на ДТП, що сталося на Збаразькому повороті. Водій автівки «Тойота ленд крузер», не впоравшись із керуванням, на повороті врізався у металевий стовп. Унаслідок сильного удару постраждала  23-річна пасажирка автівки: із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, закритою травмою грудної клітки та вибитими зубами пацієнтку, після наданої допомоги, шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

Не обійшлося 18 жовтня й без побиття. Так, о 21.06 бригада швидкої виїжджала у с. Лозова , де надавала допомогу 63-річному пацієнтові. За словами потерпілого, його побив рідний син. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, саднами, гематомою лівого ока та у стані алкогольного сп’яніння пацієнта, після наданої допомоги, залишено на місці події, оскільки від госпіталізації він відмовився.

Нагадаємо, що 17 жовтня кілька бригад швидкої допомоги о 22.04 виїжджали на вул. Петриківську, де надавали допомогу цілій сім’ї, яка постраждала від витоку чадного газу. У будинку, де працював газовий котел, раптово стали почуватися погано усі мешканці. Вони відчули запаморочення, загальну слабкість, головний біль, нудоту й викликали швидку. Медики швидкої діагностували гостре отруєння чадним газом. Двох дітей віком 3 та 10 років  шпиталізовано в обласну дитячу лікарню, двох дорослих – в університетську. Інших потерпілих, після наданої допомоги, залишено на місці події.

М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*