gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ !7 жовтня медики швидкої допомоги по Тернопільській області обслужили  301 виклик до пацієнтів, здійснили 100 госпіталізацій; з них по  Тернополю обслужено 130  викликів, госпіталізовано 37 пацієнтів. У службі швидкої допомоги Тернопільщини за  7 жовтня  зафіксовано 27 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 20 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 7 жовтня у службу швидкої допомоги звернулося ще 18 пацієнтів, 12 госпіталізовано.

7 жовтня зросла кількість виїздів до  пацієнтів з підозрою на ковід, підвищеною температурою та двосторонньою вірусною пневмонією. Найбільше виїздів  зафіксовано до хронічних хворих – з болями голови та запамороченнями, болями у серці й за грудиною, перепадами тиску, гіпертонічними кризами та ін. Багато викликів було на різні критичні стани та нещасні випадки. Почастішали й виклики до безхатченків та пацієнтів у стані сильного алкогольного сп’яніння.

Так, 7 жовтня о 21.05 бригада швидкої виїжджала на вул. 15 Квітня, де надавала допомогу 45-річному пацієнтові. За словами потерпілого, він добряче випив, упав та вдарився головою об бордюр. Із великою розсіченою раною голови, закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, у стані сильного алкогольного сп’яніння пацієнта, після наданої медичної допомоги та зупинення сильної кровотечі, доставлено у лікарню швидкої допомоги.

Виїжджала 7 жовтня бригада швидкої й на Збаразьке кільце, до бару «За склом», до 64-річного пацієнта. На момент приїзду швидкої п’яний чоловік сидів за столиком у барі, з мішком порожніх пляшок з-під пива… Викликали швидку небайдужі перехожі, бо подумали, що у нього стався інсульт: чоловік мав порушення мови, плутався у відповідях… Безхатченка, після медичного огляду, залишено на місці, оскільки госпіталізації він не потребував.

7 жовтня побували лікарі швидкої й на вул. 15 Квітня, де надавали допомогу 38-річному пацієнтові. Чоловіка-безхатченка жорстоко побили невідомі зловмисники. Із закритою черепно-мозковою травмою, різаною раною шиї, численними забійно-колотими ранами в ділянці волосяної частини голови потерпілого, у стані алкогольного сп’яніння, доставлено у травмопункт.

Виїжджала бригада швидкої 7 жовтня й на нещасний випадок. Так, о 21.05 медики швидкої надавали допомогу 32-річній пацієнтці у с. Біла. Жінка глибоко розрізала руку об край скляної банки, роблячи закрутки на зиму. Із різаною раною лівої кисті, після оперативно наданої меддопомоги та зупинення кровотечі, потерпілу доставлено у травмопункт.

Не обійшлося 7 жовтня й без ДТП. Об 11.06 бригада швидкої виїжджала на трасу Львів-Тернопіль, до с. Озерна: відбулося лобове зіткнення «Мерседеса» з відбійником. Унаслідок удару постраждав 40-річний водій автівки. На щастя, відбувся він легкими травмами:  різаною раною лобової ділянки голови та саднами. Після наданої медичної допомоги пацієнта залишено на місці події, оскільки госпіталізації він не потребував.

М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

 

 

 

 

  

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*