gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ !4 жовтня медики швидкої допомоги по Тернопільській області обслужили  281 виклик до пацієнтів, здійснили 73 госпіталізації; з них по  Тернополю обслужено 131  виклик, госпіталізовано 28 пацієнтів. У службі швидкої допомоги Тернопільщини за  4 жовтня  зафіксовано 20 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 16 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 4 жовтня у службу швидкої допомоги звернувся ще 21 пацієнт, 7 госпіталізовано.

4 жовтня уже традиційно було багате на величезну кількість виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою та поганим самопочуттям. Особливо непокоїть медиків швидкої збільшення кількості  пацієнтів із двосторонньою вірусною пневмонією, спровокованою ковідом. Багато виїздів  зафіксовано до пацієнтів із харчовими отруєннями, а найбільше, як завжди, до хронічних хворих з болями голови, запамороченнями, болями у серці, перепадами тиску, гіпертонічними кризами та ін. Почастішали виклики до пацієнтів після побиття та у стані сильної алкогольної інтоксикації . Також зафіксовано виклики й на алергічні реакції.

Так, 4 жовтня о 22.11 бригада швидкої виїжджала у с. Підгороднє, де надавала допомогу 3-річній дитині. Після вживання халви з арахісом у дівчинки раптово з’явились червоні плями на ногах, руках, щоках, висипання та свербіж по усьому тілу. Харчова алергія у дитини не вперше. Маленьку пацієнтку, після оперативно наданої медичної допомоги, залишено вдома, оскільки стабілізований стан дитини госпіталізації вже не потребував.

Виїжджала бригада швидкої 4 жовтня до підприємства «Ватра», на курйозний випадок. Так, о 7.25 у службу екстреної допомоги зателефонувала 25-річна жінка зі скаргами на сильні болі у щелепі. Виявляється, пацієнтка всього лише широко позіхнула зранку, але так невдало, що  вивихнула щелепу. Спочатку жінку завезли у першу міську лікарню, але там вправити щелепу не змогли, тож бідолашну, із вивихом нижньої щелепи, шпиталізували в університетську лікарню.

4 жовтня о 20.53 бригада швидкої виїжджала на вул. К. Савури, до 14-ої школи, де надавала допомогу 16-річному пацієнтові. Хлопця біля школи жорстоко побив невідомий зловмисник. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку та забоями потерпілого шпиталізовано в обласну дитячу лікарню.

Ще один неординарний випадок стався у с. Великий Говилів Теребовлянського району, куди о 22.49 виїжджала районна бригада швидкої. Після сімейного скандалу 27-річний чоловік вилив на себе бензин та підпалив його. На щастя, самопідпал був малоефективним. Із опіками тіла 1-го ступеня потерпілого, після оперативно наданої медичної допомоги, шпиталізовано у Теребовлянську райлікарню.

Не обійшлося 4 жовтня й без виїздів на ДТП. Так, о 13.22 районна бригада швидкої виїжджала у с. Чистилів, на центральну трасу, на місце ДТП. Унаслідок зіткнення «Хонди» та «Ауді» постраждала  63-річна пасажирка «Хонди». Із гострою реакцією на стрес та гіпертензією пацієнтку, після наданої медичної допомоги, залишено на місці події.

М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*