«Я писала писаночку…»

До Великодніх свят працівники Тернопільського обласного краєзнавчого музею разом зі знаними  майстрами народної творчості запросили усіх бажаючих навчитися розписувати писанки та виготовляти інші пасхальні атрибути. На дійство «Я писала писаночку…», що об’єднало традиційно-тематичну виставку з фондових матеріалів музею, майстер-класи та створення великої писанки, що на час свят стане окрасою музею,   разом з педагогами прибули  учні Тернопільської школи-ліцею №6 ім. Н.Яремчука, Тернопільської ЗОШ №24, інших навчальних закладів міста.

Як розповіла  заввідділом науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталя  Українець, комплексу пасхальних обрядів передувало сім  тижнів великого посту, духовного очищення. Також настав час, коли люди  прибирають на цвинтарях, у домівках, біля обійсть, на вулицях, печуть паски та коптять ковбаски. А ще виготовляють писанки та крашанки.

На захід прийшло кілька майстрів народної творчості. Зокрема, майстер з бісероплетіння, що виготовляє  й  лемківські писанки, Тетяна Семенець з волонтеркою-помічницею, ученицею 11 класу Тернопільської ЗОШ  № 29  та станції юних техніків Юлією Гаргай учили бажаючих творити головні символи Великодня – писанки. Галина Дудар демонструвала, як можна прикрасити свої оселі на свята витинанками на пасхальну та народну тематику.

Як перетворити яйце на  сувенір,  рекомендував доктор історичних наук, професор Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка Микола Бармак.

А вчителька Тернопільської ЗОШ № 11  Алла Шушкевич  зі своєю помічницею-внучкою, ученицею  7 класу Тернопільської ЗОШ № 15 Анною Луцькою вчили створювати народні ляльки, ляльки-мотанки та ангеликів.

Після групових майстер-класів усі бажаючі разом з заввідділом науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталею  Українець та  художником-реставратором музею,  членом НСХУ Степаном Мамчуром взялися за створення спільної великої писанки.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Наталя Українець з Юлією Гаргай; під час виготовлення великої писанки; Алла Шушкевич з онучкою Анною Луцькою

Фото авторки

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*