Повідомити новину

Поширити:

Пральна машина служитиме довго, якщо ви забезпечите їй потрібний догляд. Вона постійно взаємодіє з водою, тому, як і в чайнику, кавоварці, тут також збирається накип. Це впливає на якість роботи техніки.

Живильним середовищем для плісняви й бактерій є не тільки вологість. Вони швидко розмножуються в залишках мийних засобів, ворсинках тканин. Отже, ретельно очищувати потрібно як поверхні техніки, так і контейнер для мийних засобів, барабан, зливний шланг тощо.

Пропонуємо ознайомитися з декількома способами утримання пралки в чистоті. Інформація стане в пригоді як власникам, так і тим, хто тільки збирається купити стиралку.

Лоток для порошку, ополіскувача

Навіть якщо ви не перевищуєте потрібну для прання кількість мийних засобів, вони все одно можуть вимиватися не повністю. Помітивши, що в ємності накопичилися залишки порошку, ополіскувача, застоялася вода, негайно займіться їхнім видаленням. Зробити це можна за допомогою гарячої води, мила й зубної щітки. Наліт, цвіль, що утворилися в лотку, можна видалити препаратом із вмістом хлору. Доводити ємність до такого стану не варто. Привчіть себе мити її через кожні 5–7 циклів прання.

Барабан пралки

У барабані накопичилися бактерії та цвіль, під час відчинення дверцят чути неприємний запах? Щоби його позбутися, потрібно додати у відсік для мийних 100 мл відбілювача з хлоркою та вибрати режим із температурою не нижче за 60 °С. Через накопичений осад теплопровідність елементів приладу знижується, вода починає довго нагріватися, а витрати енергії збільшуються. Щоби видалити накип на барабані, у відсік для порошку засипають 100–150 г лимонної кислоти та встановлюють режим прання з температурою 90 °С.

Шланг для зливання води

Чиститься разом із барабаном, не потребує докладання зайвих зусиль. Для чищення значних забруднень може знадобитися металевий йоржик.

Ущільнювальне кільце

Позаяк це є улюбленим місцем для розмноження бактерій і плісняви, мити його треба після кожного прання. Для очищення гумового ущільнювального кільця від бактерій використовується вода, мило й губка. Плями плісняви прибираються побутовими засобами для очищення.

Фільтр зливного насоса

У фільтрі накопичуються пісок, волосся, шерсть тварин, залишки нерозчиненого мийного засобу. Сюди можуть потрапити дрібні речі, які ви не видалили з кишень. Якщо фільтр забитий, вода не проходитиме. Елемент потребує очищення кожні три місяці. Робиться це вручну. Дехто також вважає необхідною обробку елементу розчином дезінфікуючого засобу.

ТЕН

Важливо, щоб на нагрівальному елементі не утворювався товстий шар накипу. Якщо ж він накопичився, спробуйте видалити наліт із допомогою лимонної кислоти. Засипте у відсік для порошку 200 г засобу, а в барабан — 50 г. Запустіть прання на максимальній температурі. Для запобігання утворенню накипу використовуйте якісні засоби для прання. Вибрати порошок із домішками, що мають захисну функцію, можна в магазині Алло у Львові. Будь-яку неприємність із пралкою легше попередити, ніж потім розв’язувати проблему. Стежте за кількістю насипаного в лоток порошку, звільняйте кишені одягу, застосовуйте засоби від нальоту й ніколи не зачиняйте двері люка впритул.