Повідомити новину

Поширити:

Канадська недержавна організація «Українсько-єврейська зустріч» та ГО «Форум видавців» (Львів, Україна) з приємністю оголошують, що роман «Вічний календар», написаний нашим земляком Василем Махном і опублікований львівським «Видавництвом Старого Лева» в 2019 році, став переможцем книжкової премії «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія».
Василь Махно був названий переможцем під час церемонії відкриття 27-го Львівського міжнародного BookForum’у, що відбувся 16 вересня. Його роман – панорамна оповідь про життя українців, поляків, євреїв і вірмен заходу України від сімнадцятого століття до наших днів.
«Мене досі не відпускає роман Василя Махна «Вічний календар». Роман великий і величний, схожий одночасно і на цілу планету, і на окрему Вавилонську Вежу, в якій люди, що загубили спільну мову, намагаються зрозуміти один одного очима і вчинками», – сказав Андрій Курков, який очолював міжнародне журі, до складу якого входили також українська письменниця і критик Ганна Улюра та канадський дослідник і письменник доктор Мирослав Шкандрій.
Василь Махно – український поет, есеїст і перекладач, член Українського ПЕН, ключовий співробітник НТШ-Америка, уже два десятиліття мешкає в Нью-Йорку, куди він переїхав з Тернополя. Його вірші та есе перекладено 25 мовами. Він є лауреатом низки премій, зокрема, Фонду Петра і Лесі Ковалевих (2009), Міжнародної поетичної премії «Повельє Мораве» (2013) і «Книжка року ВВС» (2015). Готуючись до написання роману «Вічний календар», він побував на організованій у Бучачі резиденції пам’яті Шмуеля Йосефа Аґнона.
Заснована у 2020 р.,  українсько-єврейська літературна премія «Зустріч» присуджується щорічно за найвпливовіший твір художньої та документальної літератури (почергово), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства та втілюючи гасло «Наші історії неповні одна без одної».
Наталія Федущак, директорка комунікацій «Українсько-єврейської зустрічі», привітала Василя Махна і сказала: «Ми маємо надію, що книжкова нагорода «Зустріч» заохочуватиме дедалі ширше коло авторів вивчати цей досвід і відзначатиме тих, хто вже почав заглиблюватися в різні аспекти українсько-єврейських стосунків. Я палко сподіваюсь, що премія «Зустріч» спонукатиме всіх нас більше цінувати складну і захопливу історію українців та євреїв».
У 2020 році на участь у конкурсі надійшло 27 заявок від 17 українських видавців.
Координатор програм «Українсько-єврейської зустрічі» на BookForum у Львові, історик і перекладач Андрій Павлишин зазначив, що уже першого року існування книжкової премії «Зустріч» у змагання включилися чудові тексти талановитих авторів, твори, які неодмінно чекає успіх і увага читацького загалу. Він висловив надію, що чудова традиція книжкової нагороди «Зустріч» виявиться тривалою й  авторитетною.