Повідомити новину

Поширити:

(до 70-річчя від дня народження поета-пісняра, композитора-аматора, художника, громадського діяча)
Під такою назвою з 11 лютого 2021 року у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії діє краєзнавчий календар, присвячений відомому в Тернопільському краї літераторові, виконавцю авторських творів, художникові В. Залізному, уродженцю славної Чернігівщини, яку він називає «чарівною донькою України».
Від 1980 року В. Залізний — тернополянин. Саме на Тернопіллі розкрилися його творчі обдарування. У 1989—1991 роках на сторінках місцевих періодичних видань надруковано перші поетичні твори.
У 1994 році побачила світ перша збірка поезій В. Залізного «Криниця наснаги», яку перевидано у 2009 році. Згодом вийшли й інші твори: поетичні збірки поезій «Срібне джерело» (1998), «Сонячна перлина» (2001), «Нездоланний дух» (2007), краєзнавчо-пошукове видання «Мазепинець із Батурина» (2005), збірка гуморесок «Козячий  екстрасенкс» (2006), яка свідчить про притаманне почуття гумору і сатири В. Залізному.
У 2012 році з-під пера письменника вийшла книжка віршів і живописних творів «Гетьманів святі імена».
Валерій Залізний володіє не тільки даром поетичного слова, а й талантом композитора, поета-пісняра, виконавця авторських пісень, що підтверджують його пісенні збірки «Срібне джерело» (1998; у співпраці із композитором вічної пам’яті В. Подуфалим), «Я закоханий в пісню рідну» (2011), до складу якої увійшли твори тернопільських композиторів, «Пісенний зорецвіт» (2014; у співпраці з композитором В. Сорокою).
У 2013 році художні роботи В. Залізного стали окрасою першого номера «Літературного Тернополя», зокрема: «Гетьман України Іван Мазепа» (2010), «Гетьман України Кирило Розумовський» (2011), «Козак Данило Нечай у битві під Берестечком» (2012) та інші.
Запрошуємо всіх охочих ознайомитися із творчим доробком літератора, поета-пісняра, художника.
Віра МИСЬКІВ,
провідний бібліотекар відділу краєзнавчої літератури і бібліографії Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки