Повідомити новину

Поширити:

Станом на 1 листопада в Україні кількість корів скоротилася на 6,1%. Загальна їх чисельність склала 1 млн 634,6 тис. голів. Промислові ферми залишилися з показниками минулого року – 420,6 тис. голів, що відповідає 25,7% всього поголів’я. Решта 1 млн 214 тис. голів (74,3%) утримували в присадибному секторі – тут статистика зафіксувала падіння поголів’я у 8%.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Вісім з 24 областей показали нарощення промислового поголів’я корів у порівнянні з аналогічною датою минулого року, а ще дві – стабільність.

Найбільший приріст було зафіксовано у Херсонській області – +12,1% – 6,5 тис. голів. Також значно наростили утримання господарства Тернопільської (+7,9%; 13,6 тис. голів), Київської (+6,4%; 33,1 тис. голів) та Волинської (+5,1%; 18,6 тис. голів) областей.

Як зазначив директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА, Володимир Стахів: «В області вже декілька років поспіль будуються нові тваринницькі комплекси. На  сьогоднішній день два  підприємства – ТОВ «Бучачагрохлібпром» і ТОВ «Україна» – реалізують інвестиційні проєкти з будівництва молочних комплексів і нарощують поголів’я ВРХ».

В той же час, найбільше збували промислових корів в Одеській (-17,9%; 5,5 тис. голів) та Луганській (-12,5%; 4,2 тис. голів) областях.

«За підсумками року варто очікувати скорочення поголів’я в промислових господарствах, яке не перевищить 1%, а от господарства населення покажуть падіння в межах 9%. Хоча, якщо бути реалістами, то ця цифра значно вища. Питання лише в якості моніторингу реального поголів’я корів на селі», – коментує аналітик АВМ Яна Лінецька.

До тречі, за повідомленням Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА, у сільгосппідприємствах Тернопільської області утримується 246,4 тис. голів свиней, що на 37,6% більше, ніж минулого року, птиці – 1955,4 тис. голів.

 

 

 

Теги: господар