gazpostach

Тернопільщина – без воєнного стануПоки що не йдеться ні про часткову, ні про загальну мобілізації.

Учора голова ОДА Степан Барна та в.о. військового комісара області Олександр Скумбрій провели брифінг для журналістів з питань запровадження воєнного стану на частині території України. Степан Барна нагадав, що у понеділок ввечері Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану в прикордонних регіонах України строком на 30 діб. Напередодні рішення про необхідність воєнного стану на екстреному засіданні схвалила Рада національної безпеки і оборони, відтак Президент України подав проект указу до парламенту. 276-ма голосами указ було схвалено. Це рішення стало реакцією на захоплення Росією українських військових кораблів біля Керченської протоки, поранення шістьох моряків та взяття у полон майже тридцяти наших громадян, які перебували на борту цих кораблів.

Ось що повідомив Степан Барна. «Що змінилося для Тернопільщини? Учора відбулося засідання ради оборони Тернопільської області. Було проаналізовано наявність ресурсів та засобів для оборони територіальної цілісності нашої держави. Усі правоохоронні органи переведено у стан посиленого чергування, військові з’єднання перебувають у стані повної бойової готовності. Ми поставили за мету активізувати підготовку територіальних підрозділів оборони. Я, як командир бригади територіальної оборони, а вона налічує майже чотири тисячі осіб, віддав наказ про початок повномасштабних навчань. Наше завдання – забезпечити нормальне функціонування усіх органів державної влади, місцевого самоврядування та діяльність суб’єктів господарювання.

Ще раз наголошую: жодних підстав для панічних настроїв, продовольчих проблем чи валютних спекуляцій на території області немає. Головний внесок, який може зробити область у обороноздатність держави, це – наповнення бюджету, сплата податків,  а відповідно, покращення життя людей на території області».

В. о. військового комісара області Олександр Скрумбрій повідомив, що військові комісаріати області, як і усі підрозділи Збройних сил України, приведено у вищий ступінь бойової готовності. Попри це, займаються плановими завданнями, зокрема продовжено призов на строкову службу та відбір на військову службу за контрактом. Відповідно до директиви, яка надійшла від Генерального штабу, уточнюються плани щодо мобілізації людських і транспортних ресурсів. Поки що не йдеться ні про часткову, ні про загальну мобілізацію.

«Ми оповіщуємо військовозобов’язаних, які належать до складу оперативного резерву першої черги, а також військових, які зголосилися брати участь у підрозділах територіальної оборони. Плануємо активізуватися у плані бойового вишколу, проведемо так звані стрілецькі дні – на стрільбищі у с. Біла. Прошу учасників АТО, представників громадськості долучитися до цієї справи, звернутися у військові комісаріати за місцем проживання або ж у Тернопільський військовий комісаріат», – зазначив в.о. військового комісара області.

Запитали журналісти про продовольчий ажіотаж, начебто уже люди почали зметати з прилавків магазинів крупи, інші продукти. На це Степан Барна відповів: «Слава Богу, цього року зібрали хороший урожай. Зернових – на 300 тисяч тонн більше, ніж торік. Бракує вагонів, щоб вивести і продати. То який може бути ажіотаж? Будьте певні: зерна, хліба, цукру вистачить усім. І не піддавайтеся на провокації – є інформація, що певні політичні сили намагаються посіяти паніку».

 

Ольга КУШНЕРИК

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*