Повідомити новину

Поширити:

Виїзна колегія облдержадміністрації відбулася у Тернопільському районі.  Під час засідання, в якому взяли участь голова ОДА Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, члени колегії, запрошені, було   обговорено низку важливих питань. Зокрема, йшлося про стан утримання автомобільних доріг області та готовність дорожнього господарства до зимового періоду, про  проведення комплексу осінньо-польових робіт сільськогосподарськими підприємствами області та про діяльність закладів культури краю в умовах адміністративно-територіальної реформи.
Про зростання показників у реальному секторі економіки, динаміку підвищення середньої заробітної плати, наповнення місцевих бюджетів і про бізнес-клімат в області інформував  голова  ОДА Степан Барна. Він наголосив на важливості подальшої спільної роботи у цих напрямах як органів державної влади, так і правоохоронних органів та бізнесу.
-Тішить те, що показники, які в нас є в реальному секторі економіки, показують позитивну динаміку. Промисловість, за інформацією Головного управління статистики у Тернопільській області, демонструє зростання на 3,9%, сільське господарство і виробництво дає приріст на 0,2%, будівельна галузь демонструє зростання на 4,5%, капітальні інвестиції – на 64%, а це майже 2,8 млрд грн, порівняно з минулим роком. Власне це свідчить, що бізнес має можливість інвестувати в реальний сектор економіки області, створювати нові робочі місця, розвиватися. Адже згідно зі щорічною оцінкою ділового клімату за 2016-17 рік Тернопільщина увійшла до п’ятірки областей з найкращим бізнес-кліматом та високим рівнем довіри до влади. Як результат, у нашій області зареєстровано понад 4 тисячі нових суб’єктів господарювання, якими відкрито більше 6 тисяч робочих місць, що на півтори тисячі більше, ніж торік, – зазначив Степан Барна.
Також він зауважив, що й рівень заробітної плати в області демонструє непогану тенденцію до зростання. Так, порівняно з минулим роком, зарплата зросла майже на 49%. І Тернопільщина за темпами її росту посідає перше місце в Україні. Зростає й реальна зарплата, яка цього року збільшилася майже на 30%. А це – третє місце в державі.
– Ми розуміємо, що в області немає великих підприємств, але той приріст, який сьогодні демонструє реальний сектор економіки, бізнес, дає надію на те, що ми зможемо ще краще підтягнути відповідні показники як і щодо середньої заробітної плати, так і стосовно наповнення місцевих бюджетів, – зауважив Степан Барна. – Доволі позитивна динаміка, за словами голови ОДА, й щодо наповнення місцевих бюджетів – 39,8%, а це 615 млн грн. Відтак, за підсумками півріччя, збільшилися місцеві бюджети області й зросли власні доходи. Тепер є можливість за ці кошти реалізовувати проекти соціального, економічного та комунального розвитку районів області.
Як поінформував начальник управління регіонального розвитку,  інфраструктури та дорожнього господарства облдержадміністрації Володимир Шашкін, щоб забезпечити стабільну роботу в осінньо-зимовий період, заготовлено понад 23 тисячі тонн піску та фракційних матеріалів (60% від  потреби); понад 3 тисячі тонн технічної солі (70%).
Щоб убезпечити дороги від заметів та забезпечити безперебійний рух транспорту на дорогах області під час зимового періоду, відремонтовано 1 200 снігозатримуючих щитів. Із 236 одиниць техніки та механізмів підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період 205 одиниць.
Також під час колегії внесли пропозицію, щоб узимку дороги області обслуговували три компанії – ДП «Тернопільський облавтодор», ТзОВ «Техно-Буд-Центр» та «Авакс-Проф», що мають 11 потужних навантажувачів, 6 автогрейдерів, 2 бульдозери, 18 піскорозкидачів, тягачі, трактори К-701,Т-150 тощо та досвід такої роботи. Ці підприємства самостійно заготовляють посипальні протиожеледні матеріали та технічну сіль для їх приготування і наразі забезпечені необхідним обсягом для потреби.
Стосовно аграрної галузі, то за 9 місяців поточного року темпи приросту обсягів валової продукції сільськогосподарського виробництва області становлять 100,2%, порівняно з відповідним періодом 2016 року. Зросло на 100,6% й виробництво продукції рослинництва. На цьому наголосив в. о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир Стахів.
За його словами, станом на 23 жовтня у сільгосппідприємствах області посіяли озимі зернові культури на площі 131,4 тис. га. Озиму пшеницю посіяно на  120,3 тис. га, озиме жито – на 0,78 тис. га та озимий ячмінь – на  10,4 тис. га. Сівбу завершили у господарствах Зборівського, Підволочиського, Тернопільського, Чортківського та Шумського районів, де виконали прогнозні показники на понад 100%. В області також успішно завершено посів озимого ріпаку на площі 61 тис. га, що становить 116% до прогнозу».
Обговорили на колегії облдержадміністрації й питання реформування бібліотечної галузі. Як зазначив начальник управління культури  ОДА Григорій Шергей, адміністративно-територіальна реформа в області, створення об’єднаних територіальних громад спонукає до необхідності здійснення глибоких і конструктивних реформ у сфері культури, культурному обслуговуванні мешканців міст, сільського населення, вироблення першочергових завдань, напрямків і конкретних стратегічних кроків. Процес адміністративно-територіального реформування області розпочався два роки тому і триває досі. Григорій Шергей висловив сподівання, що в наступному етапі активна діяльність керівників громад та керівників галузевих структурних підрозділів ОТГ буде націлена на розвиток і модернізацію культурно-мистецького потенціалу нашого краю.
Галина ВАНДЗЕЛЯК