Повідомити новину

Поширити:

FJ1A9722Минуло 100 днів, відколи голова облради Віктор Овчарук склав присягу та почав господарювати в області. За цей час Віктор Вікторович сформував команду та задав тон роботі обласної ради. Каже, ані він, ані депутати часу не гаяли, тому сьогодні вже мають результат проробленої роботи.
«На першому пленарному засіданні І сесії створено дієву більшість. Обласна рада активно працює, приймаючи необхідні для краю рішення. За сто днів проведено дві сесії обласної ради – 5 пленарних засідань. Ухвалено 133 рішення. Депутати затвердили десять програм тощо».
Вперше за останні роки Тернопільська область має перевиконання бюджету, що дозволяє реалізовувати різні проекти та програми. Зокрема, забезпечити  функціонування експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети, програми соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота», сприятиме збереженню культурної спадщини області тощо.
Найбільше досягнень облради за сто днів – у соціальному напрямку. Як повідомив Віктор Овчарук, сьогодні створена спеціальна комісія, яка безпосередньо займається вирішенням проблем учасників АТО і їхніх сімей.
«Обласна рада збільшила фінансування  з 6,3 до 8 мільйонів на Програму підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів їхніх сімей. Також передбачено компенсацію вартості навчання дітей учасників АТО.
У рамках виконання заходів обласної комплексної програми соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота» надано  матеріальну допомогу 87 громадянам на суму понад 140 тис. грн. З фонду голови Тернопільської обласної ради опрацьовано більше 100 звернень та виплачено понад 60 тис. грн.».
Медичній сфері обласна рада надала майже 16 млн. грн. для лікування хворих з нирковою недостатністю методом гемодіалізу, для придбання інсуліну – 10 млн. грн., для завершення реконструкції Тернопільського перинатального центру «Мати і дитина» – понад 2 млн. грн. Окрім цього, Тернопільська університетська лікарня отримала понад 21 млн. грн. на створення кардіохірургічного центру, а на базі Плотичівської протитуберкульозної лікарні створять хоспіс, що розпочне діяльність у травні цього року.
«Також ми працюємо над створенням мережі комунальних аптек, де на пільгових умовах продаватимуть ліки для бійців АТО. Першу аптеку відкриємо вже найближчим часом. А щодо перинатального центру, то оновлене пологове відділення офіційно почне функціонувати вже наприкінці цього тижня».
Серед іншого – сфери культури й освіти. Щодо першої, то у 2016-2020 роках мають намір встановити низку охоронних дошок, відкрити археологічний музей у селі Чернелів-Руський і реставрувати палац графа Бадені на Монастирищині. Не менш важливим, за словами голови обласної ради, є також освітній напрямок, на розвиток якого заплановано надати майже 40 мільйонів гривень.
«Потрібно поліпшувати матеріальні бази шкіл – впроваджувати  енергозберігаючі технології, закуповувати комп’ютери. Також 2 мільйони освітньої субвенції із 40 будуть скеровані на забезпечення підручниками, їх доставку і зберігання. Ми не допустимо, щоб у новому навчальному році школярі знову сиділи без підручників.
Також 24 тис. грн. спрямовані на закупівлю шкільних автобусів, натомість тих, які були вилучені для потреб бійців АТО».
Депутати обласної ради зверталися до Президента стосовно фінансування професійно-технічних училищ, підтримки виробників сільгосппродукції, визнання Російської Федерації агресором тощо.
Підсумовуючи, Віктор Овчарук наголосив: «Звичайно, 100 днів (трохи більше трьох місяців) – це дуже невеликий термін, щоб вести мову про кардинальні зміни та глобальні досягнення. Обласна рада активно працює, ухвалює рішення, вкрай необхідні громаді Тернопілля. Переконаний, що і надалі докладатимемо максимум зусиль для розвитку нашого краю».