gazpostach

Станьмо на захист української землі!18 грудня у Києві під стінами Верховної Ради України відбулося  виїзне шосте пленарне засідання ХХ сесії Тернопільської обласної ради. Депутати зібралися в столиці, аби висловити нинішній владі категоричну незгоду з проєктом Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Чи почули представників Тернопільщини у Верховній Раді, сказати важко. Принаймні депутати обласної ради зробили все можливе, аби донести думку жителів краю до тих, хто прийматиме остаточне рішення.

До речі, днем раніше сесія Тернопільської обласної ради обговорила та підтримала звернення до керівництва держави, усіх місцевих рад щодо неприпустимості запровадження в Україні так званого «ринку землі».

У ньому, зокрема, йдеться: події останніх днів засвідчили, що влада на чолі з Президентом Зеленським не має наміру дослухатися до думки українського народу і робитиме все можливе для продовження реалізації злочинного задуму руйнації Української державності через розпродаж української землі іноземним олігархам, зокрема й російським, і тим самим нищення українського селянства…

Депутати обласної ради переконані, що так званий «ринок землі» несе у собі загрозу національним інтересам та державному суверенітету, покликаний реалізувати план зовнішніх спекулянтів та місцевих аферистів від «земельної мафії», спрямований на здійснення безсоромного пограбування українців. У зв’язку з цим обрані представники Тернопілля вимагали від Президента України Зеленського В.О. зняти з розгляду Верховної Ради України питання прийняття законопроєктів про запровадження так званого «ринку землі». Вони також звернулися до органів місцевого самоврядування України, до всіх небайдужих українців об’єднатися, щоб дати гідний спротив намірам влади знищити українське село і Українську державу.

На переконання депутатів обласної ради, Верховна Рада мала б припинити кроки з подальшого розгляду законопроєкту, а якщо вона цього не зробить, то дії народних депутатів з фракції «Слуга народу» і позафракційних, які спрямовані на запровадження так званого «ринку землі», вважатимуться зрадою національних інтересів. Сесія обласної ради також вимагає:

– провести Всеукраїнський референдум, на якому українці мають вирішити, чи можна відкривати ринок сільськогосподарської землі;

– референдум провести тільки після припинення війни, відновлення територіальної цілісності України, відновлення контролю за всім державним кордоном та досягнення належного рівня життя українцями, стабільної економіки;

– єдиним органом, який матиме право викуповувати паї  за ринковими цінами у тих власників, які хочуть продавати свою землю, має стати утворений Державний фонд.

Враховуючи вищезазначене, Тернопільська обласна рада

вимагає продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025 року. А всіх небайдужих закликає стати на захист української землі – національного багатства, яке за Конституцією України належить українському народові.

Окрім земельного питання сесія прийняла звернення до керівництва держави щодо недопущення скасування Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Депутати попередили, що будь-які реваншистські спроби скасувати або внести зміни до мовного закону отримають рішучу відсіч не тільки від обранців Тернопільщини, а й від усіх патріотів України.

Дісталося від обласної ради й народним депутатам: «Нас ображає поведінка та діяння народних обранців, зокрема представників Тернопільщини, які перебувають у фракції політичної партії «Слуга народу». Кримінальні справи не політичного характеру, хуліганство та неетична поведінка народних депутатів змушує визнати їх повну некомпетентність та відсутність елементарної депутатської та чоловічої етики. Саме тому, ми звертаємось з вимогою у найкоротші терміни розробити механізм та ухвалити Закон України «Про відкликання народних депутатів України». Про розгляд цього клопотання просимо повідомити у встановлені чинним законодавством терміни».

Також обласна рада звернулась до Верховної Ради України щодо урочистого відзначення на державному рівні у 2022 році пам’ятних дат – 150 років із дня народження Соломії Крушельницької та Богдана Лепкого. Також було б добре, якби Національний банк України виготовив та ввів у обіг ювілейні монети, а “Укрпошта” – видала поштові конверти і поштові марки, присвячені цим пам’ятним датам.

Сесія звернулася до виборців Млиновецької, Нараївської, Великобірківської та Вікнянської ОТГ, у яких 22 грудня 2019 року відбудуться вибори, з проханням обрати до органів місцевого самоврядування принципових, патріотичних голів та депутатів.

Найприємнішою подією пленарного засідання ХХ сесії Тернопільської обласної ради став момент передачі лампади із Віфлеємським вогнем Миру керівництву облради. Пластуни Тернопільської округи передали його з побажаннями, аби вогонь єднав християн у переддень Різдва Христового і аби кожен тернополянин відчув світло тепла, миру, злагоди і сподівання.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*