10.12.2022 07:17

Повідомити про новину

Поширити:

У Патрульній поліції нагадують про відповідальність за спалювання листя, сухостою та сміття. За такі дії передбачено адміністративну відповідальність: за статтею 77-1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків) КУпАП громадянам загрожує штраф від 3060 до 6120 гривень, а посадовим особам — від 15 300 до 21 420 гривень.
За статтею 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) КУпАП передбачено стягнення штрафів для громадян у розмірі від 340 до 1360 гривень, а для посадових осіб — від 850 до 1700 гривень.
Крім того, згідно зі статтею 245 ККУ, за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.
Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Під час спалювання у повітря вивільняються діоксини, що є дуже шкідливими для здоров’я людини. Їдкий дим згубно впливає на дихальні шляхи, підвищує рівень цукру в крові, спричиняє головний біль, також може провокувати виникнення онкологічних захворювань. У вогні гинуть не тільки мікроорганізми, а й тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту.
До речі, безпечна та корисна альтернатива поводженню із опалим листям і сухостоєм — компостування.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.