Повідомити новину

Поширити:

Це свято встановлено Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, з огляду на великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність підвищення їх ролі у житті суспільства.
Цей день – особлива нагода подякувати бібліотекарям за клопітку працю та високу місію: виховувати грамотного читача, навчити його орієнтуватися у потоці інформації, уміло користуватися ресурсами та послугами бібліотеки. Бібліотекарі – провідники у світ знань, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів. Звичайно, сьогодні можна завантажити з Інтернету й купити майже будь-яку електронну книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в книгозбірні їх можна взяти безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна атмосфера, яка об’єднує однодумців. Адже сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до книжкового фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів. Її функції стають значно ширшими, адже там організовують виставки, конференції, брифінги та творчі вечори.
Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Бібліотеки, як скарбниці знань та інформації, активно впливають на процеси розвитку економіки, науки, освіти, культури.
Щороку 30 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек в Тернополі міські бібліотеки проводять єдиний в Україні бібліотечний фестиваль – бібліофест. Цього річ він ювілейний – десятий. Зважаючи на ситуацію, яка склалася в світі та Україні, цей фестиваль відбувається в режимі онлайн.
Працівники бібліотеки-філії №2 для дітей до професійного свята прийшли з цілим кошиком нагород та досягнень. Адже вперше бібліотекар Ірина Олійник стала переможницею Всеукраїнського фотоконкурсу-2020 «Книжкові герої серед нас», який організувала  Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації.
До бібліотечного фестивалю надруковано артбук, присвячений 150-річчю блаженного священномученика Климентія Шептицького.
Також розроблено унікальний проект – цикл  відеороликів «Діти про книги та бібліотеки»,  автором яких є читач бібліотеки, учень 6-Б класу тернопільської ЗОШ №5 Ігор Андрейчин.
Наші партнери з Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді взяли участь у проведенні онлайн бібліофесту. Завідуюча відділом Н.Попович розробила та провела відеомайстер-класи «Карантин – не перешкода! Розвиваємося разом!», які транслювали в режимі онлайн.
Також проведено анонс–презентації артбуків, які є у бібліотеці: «А.Шептицький – митрополит галицький», «Іван Франко на Тернопільщині», «Богдан Лепкий – велет українського духу». «Йосип Сліпий – український патріарх».
Ми отримали особливий подарунок до Дня бібліотек – відеовітання від відомих людей України та світу. Нас вітали: письменники А.Кокотюха, Лора Підгірна, Р.Росіцький, краєзнавець Т.Циклиняк, голова правління Одеської кіностудії А.Осіпов, режисер та актор С.Сукненко, волонтер і громадський активіст  з Маріуполя К.Долімбаєва, лауреат премії «Оскар», майстер кіноефектів Є.Мамут, ілюстратор, співзасновниця музею анімації І.Борисова (США). Мирослава Ярмуш до 80-річчя батька Василя Ярмуша подарувала збірку поетичної лірики «Ідилія ночі».
Муніципальний оркестр «Оркестра Волі» підготував музичний дарунок для працівників бібліотек міста, який прозвучав на терасі бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля».
Галина ВАНДЗЕЛЯК